MAGAZİN

Küvet sahnesiyle olay olan Sen Çal Kapımı dizisine RTÜK'ten ceza geldi!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), FOX TV'nin izleyici tarafından ilgiyle izlenen Sen Çal Kapımı ve Baraj dizilerine ekrana getirdikleri sahnelerden ötürü ceza kesti. Kerem Bürsin ve Hande Erçel'in başrollerde oynadığı Sen Çal Kapımı dizisindeki Eda ve Serkan'ın küvet sahnesi olay olmuştu.

Hande Erçel ile Kerem Bürsin’in başrollerini paylaştıkları Sen Çal Kapımı dizisinin 28. bölümündeki Eda ve Serkan karakterlerinin olay küvet sahnesi olay olmuştu.

sencal1233213213

Kerem Bürsin ve Hande Erçel'in başrolünde yer aldığı Sen Çal Kapımı dizisi, masaj, jakuzi ve duş sahnelerinin müstehcen nitelikte olması nedeniyle RTÜK'ün engeline takıldı.

sen_cal_kapimi_dizisinde_kuvet_sahnesi_geceye_damgasini_vurdu_h6235_c6a44

Kurum, diziye "Türk aile yapısına aykırı olduğu" gerekçesiyle idari para cezası uyguladı.

sençal2

RTÜK CEZA YAĞDIRDI

TV 8'de yayımlanan "Kırmızı Oda" dizisini inceleyen üst kurul, dizide annesi tarafından küçük bir kız çocuğuna yönelik yoğun fiziksel ve psikolojik şiddete başvurulduğu gerekçesiyle sorumlu yayıncılık anlayışının yok sayıldığı görüşüne vardı ve 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'daki yayın ilkelerinin ihlali nedeniyle kanala para cezası uygulanmasına karar verdi.

616x321-kirmizi-odanin-boncuku-burcu-biricikten-heyecanlandiran-proje-yine-kendine-hayran-birakacak-1612860788946

BARAJ, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNDE SINIFTA KALDI

RTÜK, FOX TV'nin bir diğer dizisi Baraj'a ise, "Toplumsal cinsiyet eşitliğine ters düşen, kadınlara yönelik baskıları teşvik eden ve kadını istismar eden nitelikte yayın yapıldığı" gerekçesi ile idari para cezası kesti.

BB1bk58P

"Sefirin Kızı" dizisinde kadınlara yönelik baskıları teşvik eden, şiddeti özendirici veya kanıksatıcı sahnelerin yer aldığı gerekçesiyle Star TV'ye para cezası uygulanmasını kararlaştıran kurul, "Çukur" dizisindeki şiddet sahneleri ile "Arıza" dizisinde küfürlerin doğrudan duyulması, Türkçenin kaba ve düzeysiz kullanımı ve çocukların fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimine zarar verebilecek sahneler nedeniyle de Show TV'ye idari para cezası verilmesine hükmetti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Demirören grubuna neden yok Atv A haber bunlar kadar sahtekar yalancı bi kanal mı var
Dizi lerin hepsi kötü örnek
daha çok ceza kesilecek neler var çok iyi biliyorsunuz ama işinize gelmiyor
Geri Dön