SPOR

Leipzig, Alexander Sörloth'u kadrosuna katıyor iddiası

Bundesliga ekibi Leipzig, Alexander Sörloth için 24 milyon Euro garanti ücret artı 6 milyon Euro da başarıya bağlı bonus ödeyecek. Buradan gelen paranın yarısını Trabzonspor, yarısını da İngiliz ekibi Crystal Palace alacak. Norveçli golcünün Alman kulübüne transferinin kesin olarak gerçekleştiği iddia edildi.

Leipzig, Alexander Sörloth'u kadrosuna katıyor iddiası

İngiliz ekibi Tottenham’ın da listesinde olan Alexander Sörloth’un, Alman kulübü Leipzig’e transferi kesin olarak gerçekleşti. Norveçli golcünün Alman kulübüyle vardığı anlaşmanın ardından Trabzonspor ve Crystal Palace da transfere onay vermek durumunda kaldı.

445

Taraflar arasında yapılan çetin pazarlıklar sonucunda hem oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace hem de Trabzonspor işin dönüşü olmayan bir yola girdiğini görüp, mali şartlarda maksimumu zorladılar. Alman kulübü de tarafların 30 milyon Euro'luk talebini büyük oranda karşıladı.

5 YILDA 17,5 MİLYON ALACAK

Bu paradan 24 milyon Euro net olarak ödemeyi kabul eden Leipzig, geri kalan 6 milyon Euro'nun da bonuslar şeklinde ödenmesine razı oldu. Ancak Leipzig’ten alınacak toplam 30 milyon Euro'nun iki kulüp arasında paylaşılmasında da çetin pazarlıklar yaşandı.

Crystal Palace paranın yarısının kendisine verilmemesi halinde transferi onaylamamakta ısrar etti. Sonuçta istediğini aldı ve Trabzonspor’la geliri bölüşmek kaydıyla satışa onay verildi. Leipzig kulübüne 5 yıllık imza atacak olan Sörloth’un da her sezon için 3.5 milyon Euro net ücret alacağı öğrenildi.

(AKŞAM)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Kimse bu adama o parayı vermez en fazla 10 milyon euro ederi var
serkan gözünü seveyim taraftar gözüyle bakma lütfen gercekten çok kaliteli bir golcü
@serkanaydogar fenerbahceliyim,sorloth bu paranın fazlasını da eder,driplingleri,top saklaması,suratı( ustelik o uzun boyuyla) soğukkanlılığı,tüm bunları bu genç yaşta barındıran,ve girdiği hemenhemen her pozisyonda bitiriciligiyle bence 40-50 milyon Euro eder,serkanaydogar ya futbolda pek fazla anlamıyorsun ya da yurdum insanının genel karakteristiği olan objektiflik ten uzak birisin
şu adam imzayı atsa da FB alıyor diye goy goy yapan mal sürüsü bir sussa ulan mallar Türkiye de bu parayı verebilecek kulüp var mı
var acun medya ve ekibi adamın külübü var alır fenerbahçeye kiralar HAMSİ KAFALI
ne oldu şimdi kaç milyon aldı trabzonspor
@kerim_sahin_1997 2 kasa Norveç somonu alacakmış
büyük ihtimal bonuslarla beraber 15 m fln crystal palace işin içinde olmasa 30 m olurdu ama boyle bile kötü değil gelen para
12 m
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler