MAKÜ'deki 'cinsel taciz' dosyası YÖK'ün gündeminde

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ndeki (MAKÜ) cinsel taciz ve tecavüz girişimi iddialarıyla ilgili disiplin soruşturması dosyasını perşembe günü görüşecek.

MAKÜ'deki 'cinsel taciz' dosyası YÖK'ün gündeminde

Burdur MAKÜ'de öğretim görevlisinin bazı kız öğrencilere cinsel taciz girişiminde bulunduğu iddia edildi. Üniversitede öğrenci olduğunu söyleyen bir kadın Twitter kullanıcısı "Uzun zamandır bu psikolojinin yarattığı hisle yaşayamıyorum. Mehmet Akif Üniversitesi'ndeki öğretim üyelerinden 2 kişi, ben de dahil çoğu kadın öğrenciye taciz ve tecavüz girişiminde bulunmuştur" mesajını paylaştı. Taciz ve tecavüz girişimi iddialarının sosyal medyada yayılmasının ardından MAKÜ Rektörlüğü soruşturma başlattı. Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, 5 Mart 2019 tarihinde konuyla ilgili disiplin soruşturması açıldığı ve söz konusu öğretim görevlisinin 'kamu görevinden çıkarılma' cezası ile YÖK’e bildirildiğine dikkat çekildi.

DİSİPLİN KURULU PERŞEMBE GÜNÜ TOPLANIYOR

YÖK yetkililerinden edinilen bilgiye göre MAKÜ’den iletilen dosya bu hafta perşembe günü yapılması planlanan ‘YÖK Yüksek Disiplin Kurulu’ toplantısında görüşülecek. Yüksek Disiplin Kurulu, öğretim görevlisi ile ilgili cinsel taciz iddialarını değerlendirmeye alacak ve rektörlüğün teklif ettiği ‘kamu görevinden çıkarma’ cezasının uygulanıp uygulanmayacağına karar verecek.
makude-ogretim-gorevlisinin-kiz-ogrencileri-taciz-ettigi-iddiasi_7700_dhaphoto1

makude-ogretim-gorevlisinin-kiz-ogrencileri-taciz-ettigi-iddiasi_7700_dhaphoto3

makude-ogretim-gorevlisinin-kiz-ogrencileri-taciz-ettigi-iddiasi_7700_dhaphoto4

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Dekan eşini yönetici atasın çocukları asistan olsun akademik her türlü kriter kalksın eğitim yuvaları böyle davarlarla dolsun
En doğru tespit
@44525 Eklemek istediğim; AKP tüm deneyimli akademik kadroyu dağıtsın (8000 den fazla) geriye AKP'liler kalır.
bunları yazan hoca mı? olsa olsa müsvettesi olur.. yazık..
@serhan_demir_1975 ak parti 18 yıl ülke yönetiyor, bu zihniyet akp den önceki kemalist zihniyetin türettiği eğitimci zihniyettir.
eeee bu hocaları kim yerleştirdi buralara pdy.
işte eğitim yuvalarımız, insanın olduğu her yerde pislik var.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler