SPOR

Malatyaspor şike davası açıyor!

Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) düşen Malatyaspor, şikeden dolayı mağdur edildiği gerekçesiyle dava açıyor.

Malatyaspor şike davası açıyor!

Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) düşen Malatyaspor'da, kulüp başkanı Mustafa Korkmaz, kulübün 2006 yılında şikeden dolayı mağdur edilmesi nedeniyle dava açacaklarını söyledi.

[

MYNETSPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

Malatyaspor Kulübü Başkanı Mustafa Korkmaz, "Şu anda İstanbul Adliyesi'ndeyiz. Malatyaspor'un 2006 yılında şikeden dolayı mağdur edilmesinden mütevellit geriye dönük olarak, Malatyaspor'un maddi ve manevi kaybedilmiş tüm değerlerinin tekrar iadesi ile alakalı dava açıyoruz" dedi.

Korkmaz, Malatyaspor'un uzun yıllardır mağdur edildiğini ve bunun sonunda da kendisini toparlayamadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Şike soruşturmasını yürütün savcı ile görüşeceğiz. Şu anda, küçük telefon görüşmelerini dahi dikkate alıp işlem yapan savcılarımızın, o günün şartlarında, Malatyasporlu futbolculara verilen paralar tespit ve tescil edilmiş olmasına rağmen maalesef Malatyaspor mağdur edilerek, küme düşürülmüştür. Bu şike olayı, yapanların yanına kar kalmıştır. Bunu yapanların yanına kar kalmaması adına Malatyaspor'un haklarını korumak ve kaybedilmiş değerlerinin iadesi ile alakalı Malatyaspor'u tekrar bıraktığı yerden Süper Lig'e devam etmesi ile alakalı dava açıyoruz."

Korkmaz, Malatyaspor'un hakkını sonuna kadar arayacaklarını belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
devlet galatasarayı kolluyor...boşuna gözyaşları...
Haha :D Devlet Gs yi koruyacak tayyip varken :D ya adamın anasına avradına sövdük bizimi koruyacak :D Gs şikeye karışsa anında düşürmüşlerdi buna emin ol açıgını bulmaya çalışıyorlar ama bulamıyorlar işte her şey düzgün zorunuza gitmesin
hayda mustafa beyefendi şimdiye kadar neredeydiniz.Yani siz galatasarayla beraber şike yaptığınızı kabul ediyorsunuz.vaaayyy be o zaman gidin ihbar edin
2006 yılında mağdur olmuş olabilirsiniz tamam. pekala 2011 yılına kadar neredeydiniz. takımıbölgesel amatör lige düşürene kadar. yoksa feneri türkiye kupasından elediğiniz için onların ahımı tuttu
Fenerih ahı değil de bursasporu, ankaragücünü, adanasporu, denizlisporu kurtarması malatyasporu iki defa küme düşürmüştür. Buna rağmen bazı malatyalıların fenerbahçeyi nasıl olur da desteklediklerini anlamak mümkün değil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler