Marmaris'te esnaf, temsili darağacı kurarak istismarcılara idam istedi

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Kapalı Çarşı esnafı, Çeşme Meydanı'nda temsili darağacı kurup üzerinde 'İstismara idam' yazısı asarak çocuk istismarcılarına ve tecavüzcülere idam istedi.

Marmaris şehir merkezinde bulunan Kapalı Çarşı'daki esnaflar, saat 20.30 sıralarında Çeşme Meydanı'nda bir araya geldi. Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde 5 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası ve Türkiye'de artan cinsel istismarların engellenmesi, cezaların artırılması amacıyla bir araya gelen esnaf, sembolik darağacı kurdu. Kurulan darağacının üzerine 'İstismara idam' yazısı asıldı. Darağacı etrafından toplanan esnaflar, Cumhurbaşkanı ve hükümete bir an önce istismarcı, tecavüzcülere idam getirilmesi talebinde bulundu.

Grup adına DHA muhabirine açıklama yapan Feyzullah Karahatay, "İstanbul'da yaşanan olay ile ilgili bir araya geldik. Benim de ve birçok esnaf arkadaşımın da evladı var. Artık bu istismar ve tecavüzlere son verdirilmelidir. İstanbul'daki kız çocuğunun başına gelenler çok üzücü. Failin bulunup şehrin orta meydanında asılmasını istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete çağrımız, bir an önce failler bulunsun. Çocuk, kadın ve hayvan istismarcıları cezalandırılmalıdır. Bu istismar haberleri ve yaşanan olaylardan dolayı çok üzgünüz. Televizyon açmaya korkar hale geldik. Ülkemizde çocuğumuz artık rahat dolaşamayacak mı? İlla hi yanında akrabası mı olması lazım. Bu tür tecavüzcü ve istismarcılar için idam istiyoruz" dedi.

Esnaflar, çocuk istismarına protesto etmek ve cezaların artırılması için Saat 21.00-22.00 arası sosyal medya kullanmayacaklarını söyledi. İstismarcılara idam diye tepki veren esnaflar, meydanda 10 dakika durduktan sonra işlerinin başına döndü.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Hela olsun olması gerekeni yapmışlar
yakaladığınızı kimseye haber vermeden asın soran olursa görmedik deyin.
@semir_baba_1976 bu millet çabuk unutur. karamandaki onlarca cocuğa yapılanlar çoktan unutuldu YAZIKLAR OLSUN müslümanız diye övünüyoruz
istismarcılardan önce ülkeyi karıştıran topluma kin ve nefret saçan kişilere bakın.
Bunu nasıl direk siyasete sokabılıyorsun hangi siyasi geldide düzeldi bu konu sana dayatılan bir insan hakları saçmalığı var ülkeyi bu hale getirmek için ve başarıyorlarda
@medikalci 95 yıldır ülkeyi her düşünceden siyasi parti yönetti. Çare oldu mu hiçkimse? Bunun tek çaresi şeriat
daha kaç tane evladımızın, kaç tane ailenin canı yanacak. neyi bekliyorlar şu idam yasasını çıkarmak için. o kadar saçma sapan yasa çıkaran meclis neden halen bekliyor.
@safakbalci kardes umarim olmaz allah yasatmasin da senin yakininin basina gelirse ayni cumleyi kuracak misin? vicdanini s2m senin ben.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler