Master için gittiği Almanya'da ölen Türk gencin acı haberi 6 gün sonra verildi

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yaşayan Mert Çokluk (24), master yapmak için gittiği Almanya'nın Nürnberg kentindeki tren garında ölü bulundu. Alman makamları, Çokluk’un ölüm haberini ailesine 6 gün sonra bildirdi.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Matematik Bölümü'nü derece ile bitirdikten sonra master yapmak için Almanya’nın Nürnberg şehrindeki Nürnberg Üniversitesi'ne kayıt yaptıran Bursalı Mert Çokluk (24), 4 Ekim günü Nümberg Tren İstasyonu'nda ölü bulundu.

Çokluk’un ölüm haberi, ailesine, Alman makamlarınca İstanbul Konsolosluğu aracılığıyla 6 gün sonra bildirildi. Aileye, oğullarının nasıl öldüğüne dair bilgi verilmediği öğrenildi.

Mert Çokluk’un 9 Ekim’de üniversitede master sunumu yapmaya hazırlandığı, en son ailesi ile ölü bulunduğu günün sabahı telefonla görüştüğü belirtildi.

Orhangazi’de çiftçilik yapan ve oğlunun ölüm haberiyle yıkılan 3 çocuk babası Bekir Çokluk, Mert Çokluk'un cenazesini Türkiye’ye getirebilmek için konsolosluk yetkilileri ile görüşmelerini sürdürüyor.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
kısasa kısas biZim ülkemizdede alman vatandaşı ölürse haber vermeyeceksin. Zalimler mynet yorumumu yayınla
hani demokrasinin beşiği idi 6 gün sonra niye haber veriyor belli ki işin içinde başka bir şey var uluslararaı hukuk nerede yok ölen türk olunca böyle
AH BE AH MASTUR HE MAKAM ÜSTÜ MAKAM NİYE UNİ BITIRSE BİLE İŞSZ ÇUNKİ DEVLET BU İŞTE
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler