Melih Gökçek'ten İstanbul seçim hesabı: Küsen gelirse iş bitti

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabından, YSK'nın iptal kararı sonrası 23 Haziran'da tekrar yapılacak olan İstanbul seçimiyle ilgili paylaşımlarda bulundu.

Melih Gökçek'ten İstanbul seçim hesabı: Küsen gelirse iş bitti

Melih Gökçek Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 2019'daki seçime katılma oranının, 2014'e göre yüzde 5,51 daha az olduğu belirtti ve "Bu oyların en az yüzde 80'i AK Parti'ye küsen ve sandığa gelmeyen seçmen. Küsen gelirse iş bitti." dedi.

Gökçek açıklamasında şunları söyledi:

Neymiş; İmamoğlu'na İstanbul Belediye Başkanlığını teslim etmemiş, kul hakkı yemişiz. İstanbul'da sandıkların yüzde 10'u sayılmış. 16.000 oy hırsızlığı resmen tespit edilmiş. Oyların tamamı sayılsa bu rakam 160.000 olacak. Ya Binali Yıldırım 4.149.656 oy almış. Bu kulların hakkı ne olacak?

Cumhur İttifakı şunu bilmelidir;

İstanbul'da 2014 seçime katılma oranı yüzde 89,39

2019 seçime katılma oranı yüzde 83,88

Aradaki fark yüzde 5,51

5,51 kaç oya tekabül eder?

5,51*88,666 = 488,549

Bu oyların en az yüzde 80'i AK Parti'ye küsen ve sandığa gelmeyen seçmen. Küsen gelirse iş bitti.

gökçek

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 217 yorum
ankarayı parsel parsel satan herif değil mi bu?
@emre_dizdar_1986, ekrem imamoğlunun karakol baskınları, samanyolu tv maceraları, çalınan oylarla mazbata yaygarası, fetöcü şerefsiz emre uslunun sloganıyla propaganda yapması, fetö şüphelisi olarak yargılamasının devam etmesi, musakka-antrikot tezgahı, YSk hakimlerini sokakta yürütmeyiz, suratlarına tükürürüz tehditleri felan derken melih gökçeği pek takip edemedik be kardeş
@emre_dizdar_1986 satan ne demek çocuklarına pay eden
@emre_dizdar_1986 o parselleyip satar. Gel Büyükçekmeceye ben sana mahalle mahalle nasıl satılıyor memleket göstereyim Gel ağaçları çok seviyorsunuz ya 60 yıllık ormanlık alano chp nin halktan korkusuna satamayıp içinde ki yüzlerce ağacı amonyakla nasıl kurttuğunu ve araziye otoparka nasıl çevirdiğini anlatayım. Çok dürüstsünüz ya.
@emre_dizdar_1986 Hop satma yok. Terör örgütüne peşkeş çekme durumu var.
Pardon i. Melih sen kimsin apar topar kıçına tekmeyi yedin unutma
yok ıstanbul da oy çalan ımamoğlu
@emre_dizdar_1986 kıçına yıllardır vurulan ama koltuğa yapışan görkemli liderinizi napıcaz he?
@mendilli2 KOÇUM EZİK İNSAN..17 SENEDİR MELH GÖKÇEĞİ TAKİP EDEMEYİP 15 GÜNLÜK İMAMOĞLUNU BÖYLESİNE TARAFLI YORUMLAMAN NE KADAR ADAM OLDUGUNU GÖSTERİYOR..
@emre_dizdar_1986 Ankarayı parsel parsel satan belediye bu kadar hizmet yapmışsa. Bunu Üç katı hizmeti Mansur beyden bekliyoruz. Eğer Mansur bey 3 katı hizmet yapamaz ise (ben bırakın 3 katını, aynı hizmeti yapamayacağını düşünüyorum) sizler ya hırsız diyerek kul hakkına giriyorsunuz. Yada Mansur bey de çalıyor demeniz gerekmektedir. Mansur Beyin yapacağı 3 takı hizmete Örnek > Taşıma fiyatları, Su fiyatları, Belediyenin sağlamış olduğu sosyal hizmetlerin fiyatları 3 de 1 olursa ve Trafik sorununu bitirirse ve belediye işçileri maaş alamıyoruz diye eylem yapmazlar ise Melih Gökçek hırsızdır.
@emre_dizdar_1986 heeee sende haklısın
insanda konuşmak için biraz utanma olur ama nerdeeee...
@arafat_tc, aynen katılıyorum sen sadece %10'luk yeniden sayılan oylarda çalınmış 16 bin oy ortaya çıkmışken yüzsüzce o koltukta oturacaksın, insanda utanma olur ama nerdeeeeee...
@mendilli2 kim çaldı siz mi? Öyle ya Sandık Bşkanlarını seçen siz, sandık başında en çok müşahit bulunduran siz ve ortağınız. Ve siz; şimdi bize sizin atadığınız sandık başkanı ve üyelerinin hatta partiniz ve ortağının sandık başlarında bulundurduğu müşahitlerin bile İmamoğlu lehine oy çaldığını söylüyorsunuz. Kıçımla güldüm. Kargalar da kıçlarıyla güldüler bu akla. Öyleyse şunu bilmen lazım: Geçenlerde taksiye bindim, indiğimde ücret 100 TL tutmuştu. Taksiciye 100 TL uzattım, evirdi, çevirdi ve bana bu 100 TL'nin 25 TL'si sahte dedi. Sendeki beyin de bu şekilde işliyorsa vay sizin halinize
@mendilli2 sendemi bankamitk memurusun
@mendilli2 Senin gibi cahile hiç bir şey anlatamazsın... Hiç bir şey olmasa bile mutlaka birşeyler oldu...
güç hakkın önüne geçemez. adalet olmayan ülkede, hak yemek resmileşti.
O yalama nın teki
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler