SPOR

CANLI

Mesut Özil'den Afrika'daki çocuklara sağlık desteği

Fenerbahçeli Mesut Özil, Afrika'daki yoksul çocuklara sağlık malzemesi yardımında bulundu.

Mesut Özil'den Afrika'daki çocuklara sağlık desteği

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Mesut Özil, Afrika'daki yoksul çocuklara sağlık malzemesi ve doktor yardımında bulundu.

Afrika kıtasında yardıma muhtaç çocuklara daha önce birçok kez yardım elini uzatan Özil, bunlara bir yenisini daha ekledi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özil, yoksul çocukların sağlık ihtiyacını futbolseverlerin desteğiyle karşılayan "Bigshoe" adlı yardım kuruluşuyla ortaklaşa olarak Afrika kıtasının güneydoğusu ile Malavi'nin Chitipa kentindeki çocuklara sağlık ekipmanı ile doktor götürüldüğünü belirtti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yardımların uzun bir süre askıya alınmasının ardından yeniden başladığını aktaran Özil, "Kıtadaki takımımız, 11x2 çocuğun daha ameliyat ihtiyacını karşıladı." ifadelerini kullandı.

Özil, yardım edilen çocukların, kendi adını taşıyan maket kramponla fotoğraflarını da sosyal medyadan paylaştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
BU adam futbol haricinde her şeyi yapıyor
helal olsun Mesut sana bazıları senin insani yönünün ağır bastığını futbolun bir şov göster oynayanlar içinde bir spor olduğunu,yoksul bir çocuğu ameliyat ettirmenin yoksulların ellerinde tutmanın daha insani bir yaklaşım olduğunu bilmeyen anlamayan insanlıktan bihaberler seni eleştirebilir o seni eleştirenlerin kendilerine bile faydası olmayan asalaklardır helal olsun sessi koca yürekli adam.
afrika ülke kralları keyif sürsün... romantiklerde afrikalı çocuklara yardım etsin...
Takım
O
Av
P
Geri Dön