Metin Feyzioğlu'ndan 'resmi ve imam nikahı' açıklaması

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, şahit olarak katıldığı nikah töreninde resmi ve dini nikahın birlikte kıyılması nedeniyle basında yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Feyzioğlu, "Türkiye'nin çok yoğun gündemine rağmen yapay bir tartışma yaratılmak istendiğini görüyoruz" dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yazılı açıklamasında, Ağrı'da katıldığı bir nikah töreninde resmi ve dini nikahın aynı anda kıyılmasından dolayı basında yer alan haberlerle yapay bir tartışma yaratılmak istendiğini belirtti.

Törende resmi nikahın yanında ailelerin tercihi doğrultusunda dini nikahın da kıyıldığını vurgulayan Feyzioğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ağrı’da bir meslektaşımız ile Sayın Baro Başkanımızın yeğeninin nikah merasimi üzerinden kamuoyunda, Türkiye'nin çok yoğun gündemine rağmen yapay bir tartışma yaratılmak istendiğini görüyoruz. Öncelikle resmi nikah töreninde şahitlik yapma mutluluğunu bana yaşatan ailelere teşekkür ediyorum. Genç çifte bir kez daha ömür boyu mutluluklar diliyorum.

Evlilik merasimlerinde, resmî nikah ile evlilik birlikteliği gerçekleştirilir. Resmî nikah kanuni bir zorunluluktur.

Belediye Başkanımızı ziyaret ettikten sonra kendisinin davetiyle katıldığımız merasimde resmi nikah Belediye Başkanı tarafından kıyılmıştır. Ailelerin tercihi çerçevesinde dini nikah merasimi de din görevlisi tarafından gerçekleştirilmiştir. Biz dini merasimde herkes gibi davetli konumundaydık. Resmi nikah merasiminde ise ben ve Baro Başkanımız şahitlik yaptık. Konu bundan ibarettir. Bunun altında başka niyet aramak, farklılıkları düşmanlık vesilesi yapacağı gibi, yeni evlileri de üzecektir."

'BAŞARAMADILAR, BAŞARAMAYACAKLAR'

Feyzioğlu, haberlerde olayların çarpıtıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Her vesileyle ve mümkün olan her çarpıtma yöntemi uygulanarak şahsıma yöneltilen saldırıların sebebi, elini vicdanına koyan herkesçe bilinmektedir. Bizim görevimiz ülkemiz ve meslektaşlarımız için durmaksızın çalışmak ve üretmektir. Enerjimizi tüketmeye ve bizi tüm güçleriyle engellemeye çalışanlar bugüne kadar başaramadılar, başaramayacaklar."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
Kimin yanında olduğuna karar ver artık ! Adalet ve Hukukun yanında mısın, para-iktidar- gücün yanında mı ?
zihniyete bak sizden olanlar adaletli sizden olmayanlar iktidarın yanındamı sananda senin gibilerin kafayada o yüzden bir faydanız olmadan göçüp gideceksiniz bu dünyadan siz önce sizden olmayanların görüşüne saygı duyun
Feyzioğlu denen şahıs tuhaf bir karaktere sahip fırıldak gibi
ne niçin neden elestiryorsnuzki biz Müslüman bir toplumuz yüzyıllardır bizim dinimizin gereği dini nikah gerektiriyior .
Ula hıristiyanlar bile dini nikah için kiliseye gidiyorlar kimsenin sesi çıkmıyor. bizde dini nikah ile resmi nikah yapıldı diye yaygara kopuyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler