SPOR

Metin Oktay kabri başında anıldı

Türk futbolu ve Galatasaray'ın efsane futbolcularından Metin Oktay, vefatının 28. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

Metin Oktay kabri başında anıldı

Vefatının 28. yıl dönümünde Galatasaray'ın ve milli takımın unutulmaz isimlerinden Metin Oktay, Topkapı Kozlu Mezarlığı'ndaki kabri başında gerçekleştirilen törenle anıldı.

Törene Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile yöneticiler, Metin Oktay'ın ailesi ve çok sayıda sarı-kırmızılı taraftarlar katıldı.

Oktay için okunan duaların ardından konuşan Başkan Mustafa Cengiz, “Bazı semboller, bazı isimler vardır onları tanımlayacak tam anlamıyla kelimeleri bilemem. Hele bizim kuşak için Metin Oktay çok farklı bir isim. Eğer bugün Galatasaray Türkiye çapında, dünya çapında bir marka, isim olmuşsa bunda Metin Oktay’ın varlığı ve ilk adımları kesinlikle belirleyici olmuştur. Ben Metin Oktay ile tanışma onuruna da eriştim. Ankara’da büyüdüm, okudum. O zaman Ankara’da 6-7 takım vardı. Ligler iki haftada bir cumartesi, pazar oynanırdı. Ben onu seyretme onuruna da erdim. Tabi o günler belki futbolun romantik çağlarıydı. Metin Oktayları, Turgay Şerenleri, Can Bartu’yu, Lefter’i hatırlamamak mümkün değil. Metin Oktay o kadar düzgün, beyefendi, idol bir kişilikti ki yaşamı boyunca bir kere kırmızı kart gördü. Onda da kendiliğinden sahayı ter etti. Can Bartu ile Metin Oktay’ın forma değiştirdiği o günleri özlüyoruz. Bizim dönemimizde Fenerbahçeli, Beşiktaşlı kardeşlerimizle yan yana maç izlerdik, hiçbir olay çıkmazdı. Belki bir gün inşallah bu da olacak” şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Ajda Pekkan-Galatasaray mı,ben mi? Metin Oktay -Galatasaray...çünkü o,senden daha vefalı... Metin Oktay; hayata bir duruştur,karakterdir,Yoksul ama yetenekli Ülke ve halkının ne denli kıymetli olduğunun göstergesidir.Metin Oktay Galatasaraydır,Galatasaray ise Türkiye...Işıklar içinde uyu Taçsız Kral,bu dünyada sınavımızı tamamladıktan sonra bizde yanına geleceğiz ki ölüm ayrılık değildir... Taçsız Kral Metin Oktay Tek aşkıydı Galatasaray Senin gibi Cimbomluyu Unutur mu bu taraftar Bugün Herkes Ali Sami Yen TT'ye...
@onemli_degil_1966 Genelde,Yorumum yayınlandığı zaman önce doğal halde,yani elbette 0 beğeni oluyor :-))sonra yorumumu sırasıyla ilk önce ve hemen, tüm Galatasaray haberlerine gülen yorumlar bırakan benim özverisel mutluluk kaynağım forhappy (ingilizce"mutluluk için"demek:)yüzü bir kızarıyor,bordo,mor olarak mutasyondan sonra eli hemen beğenme tuşuyla beğenmiyor,ardından fırıldaklardan eray0007,emir33....böyle gidiyor ki bütün nikler farklı ama çoğu kişi aynı :-)))).En son bir tufan kopuyor ki yeşillerle dolu Galatasaray tufanı,yorum zümrüt yeşili olmuş...umurum değil ama yazık kendilerine:-))
metin oktay bugün yaşsaydı gsli olduğndan utancından dışarı çıkmazdı heralde.birde terim şaş gibi elemanları takımın başında görseydi herhalde kahrından ölürdü.
@habicht sen tv de dileniyorsun sen kahrundan öldünmü kümeye kalmaya oynadın kahrından öldünmü keko puhaa
CENABI ALLAH RAHMET ETSİN. TAKSİRATINI AFFETSİN...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler