SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

MHK'da deprem! Serdar Tatlı istifa etti

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı istifa etti.

Merkez Hakem Kurulu'nda üyelikten istifa eden Metin Tokat'ın ardından flaş bir gelişme daha yaşandı. Bu kez MHK Başkanı Serdar Tatlı, istifa kararı aldı.

Türk futbolunda, kulüplerin hakem kararlarına yönelik tepkileriyle başlayan süreçte Merkez Hakem Kurulunun (MHK) yapısına ve işleyişe yönelik tartışmalar gündemdeki sıcaklığını koruyor.

Kulüpler Birliği Vakfının, yapısal değişiklik talebi Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) karşılık bulurken taraflar arasında, hakem kararlarının tartışmalardan uzak bir boyuta taşınması için görüşmeler sıklaştı ve ortak çalışmalar yapılmaya başlandı.

Bu gelişmenin ardından MHK Başkanı Serdar Tatlı görevinden istifa etti. Serdar Tatlı'nın istifası sürpriz bir karar olarak değerlendirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, kısa bir süre içerisinde bu istifa ile ilgili olarak açıklama yapması bekleniyor. TFF'nin istifayı kabul edip etmediği henüz bilinmiyor.

20 YILDA 14. İSTİFA

Türk futbolunda son dönemde yapısı ve yönetimi tartışılan Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, son 20 yılda yaşanan 14 farklı dönemde 10 başkan ve 66 üye gördü.

HAKEMLERE SMS GÖNDERDİ

Öte yandan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı, "kurul olarak" istifa kararı aldıklarını hakemlere SMS ile bildirdi.

Üyelerden Metin Tokat'ın önceki gün istifa ettiği MHK yönetimi, Serdar Tatlı'nın yanı sıra Erol Ersoy, Kadir Tozlu, Mahmut Çetiner, Mustafa Kamil Abitoğlu, Hikmet Öksüzoğlu, Ahmet Erdoğan, Nedim Göklü ve Ferhat Gündoğdu'dan oluşuyordu.

"BU KARAR YENİ ALINDI"

Eski hakem Deniz Çoban, yayıncı kuruluşta yaptığı açıklamada "MHK Başkanı'nın istifa ettiğini TFF sitesinden öğrenirdik. Ancak istifayı bu sefer hakemlere giden SMS sisteminden öğrendik. MHK içinde aslında bu hafta içinde bir değişiklik yapıldı. Serdar Tatlı bu istifayı daha önce planlamış olsa, Metin Tokat'ın yerine Ferhat Gündoğdu getirilmezdi. Bu kararın çok kısa süre içinde alındığını görüyoruz. Zamanın olağan akışına uygun bir istifa kararı değil. MHK Başkanı hayatını kaybetmeden ya da kendi istemeden görevden alınamaz, böyle bir kural var. TFF'nin ana statüsünde bu var. Normalde hakem atamaları saat 13:00 gibi yapılırdı. Ancak bu kez haftanın hakemleri daha erken açıklandı. Hemen açıklama yapıp, istifa edilmiş gibi bir durum söz konusu." ifadelerini kullandı.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler