SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Milli sporcu Fatma Uruk: Psikolojik şiddette ve ayrımcılığa maruz kalıyorum

Dünya rekorları bulunan Fatma Uruk'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şok etkisi yarattı. Uruk paylaşımlarında, "Milli takım kampımda, psikolojik şiddet ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kalmaktayım" dedi.

Serbest dalışçı Fatma Uruk: Milli Takım kampımda psikolojik şiddette ve ayrımcılığa maruz kalıyorum
Geçtiğimiz yıl peş peşe üç gün üç dünya rekoru kırarak adını tarihe yazdıran milli serbest dalışçı Fatma Uruk, Twitter’dan yaptığı paylaşımla Milli Takım kampında psikolojik şiddete ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kaldığını duyurdu.

"ÇÖKMÜŞ DURUMDAYIM"

Daha önce de benzer şeyler yaşadığı için kampa gelmemeyi talep ettiğini ancak bunun kabul edilmediğini aktaran Uruk, ayrılmasına da izin verilmediğini söyledi. Uruk, “Üzüntüden ne yazacağımı bile bilmiyorum. Fiziken de psikolojik olarak da çökmüş durumdayım” dedi.

TEHDİT EDİLMİŞ

Fatma Uruk daha sonra yaptığı paylaşımda Türkiye Su Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen’in kendisi hakkında, “Önünde bira olan fotoğrafı kulübüne gönderin, sonra basına servis edin. Görelim bakalım ne olacak” şeklinde tehditte bulunduğunu iddia etti.

Uruk’un paylaşımları şöyle:

“Milli takım kampımda, psikolojik şiddet ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kalmaktayım. Bu olayları daha önce yaşadığım için kampa gelmeme talebimi daha önce kendilerine iletmiştim fakat kabul edilmedi. Şimdi de buradan ayrılmama izin verilmiyor.

Yaşadığım cendere bu tweetle kayda geçsin. Üzüntüden ne yazacağımı bile bilmiyorum. Fiziken de psikolojik olarak da çökmüş durumdayım. Hakkımı kanıtlayabildiğim ölçüde arayacağım.

Bana Meksika’da kalmaktan korkmadın mı, nasıl dayandın diye soruyordunuz, doğru cevabı şimdi vereyim. O koşullar bile burada yaşadıklarımdan iyiydi ve devam etmek için başka şansım yoktu. Ve ben yine yoluma devam edeceğim hiç merak etmeyin. Evet bu tweeti utanarak atıyorum ama atıyorum.”

FEDERASYON'DAN AÇIKLAMA

Dünya rekortmeni serbest dalışçı Fatma Uruk'un kişisel twitter hesabından ortaya attığı iddiaların ardından Türkiye Su Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen, Sözcü'ye özel açıklamalarda bulundu. Milli Takım kampında yaşananları anlatan Özen, ''Bu kriz şampiyonaya 1 gün kala Milli Takım'a yapılan bir suikasttir'' dedi.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler