Minik Kuş'u Oynayan Aktörün Duygusal Hikayesi

Mendillerinizi hazırlayın

Minik Kuş'u Oynayan Aktörün Duygusal Hikayesi

Susam Sokağının unutulmazı minik kuşu oynayan Caroll Spinney'in öyle duygulu bir hikayesi var ki...

Reddit'te AMA seansı düzenleyen 81 yaşındaki Spinney, kariyerinin en duygusal anlarını anlattı. Yeni filmi I Am Big Bird: Caroll Spinney Story'yi tanıtmak için yaptığı bu soru cevap etkinliğinde, sorulan sorulara yanıt veren usta aktör, bir çocukla kurduğu en anlamlı ilişkiyi anlattı;

"Bu hikaye çok üzücü ama gerçek. 5 Yaşındaki bir hayranımdan mektup almıştım, Joey isimli bu çocuk kanser hastasıydı ve ölüyordu. O kadar hastaydı ki öleceğinin farkındaydı. Bana mektubu veren kişi, çocuğu mutlu eden tek şeyin Susam Sokağı'ndaki minik kuş olduğunu söylemişti.

Ufak çocuk, Susam Sokağı'nda minik kuşun olmadığı sahnelerde çok üzülüyormuş. Mektubu getiren kişi de çocuğu arayıp konuşmamı istedi. Ben de telefonu aldım ve konuşmaya başladım, tabii ki minik kuş sesimle. Çocuk bana "Gerçekten minik kuş musun" diye sordu, on dakika kadar konuştuk, onun arkadaşı olduğum için teşekkür etti.

Görünüşe göre o gün çocuk her zamankinden daha hastaymış ve ailesi durum kötüleşebilir diye yanında beklemekteymiş. Babası hemen bana mektup yazdı, oğlunun aylardan sonra ilk kez güldüğünü söyledi. Fakat o telefon konuşmasından sonra "Teşekkür ederim" demiş ve gözlerini hayata yummuş.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler