Mynet Trend

         

Monterrey

Monterrey

Genel Bilgiler

Dağların şehri Monterrey, Meksika’nın 3.

büyük şehri (metropolitan bölge bakımından) ve ülkenin kuzeydoğusunda bulunan Nuevo León eyaletinin başkentidir. Burası Meksika’nın en büyük şirketlerine ev sahipliği yapan ekonomik bir merkez ve hem Meksika’nın hem de dünyanın en zengin şehirlerinden bir tanesidir.

Zenginlik, gelişmeyi beraberinde getirdiğinden, bu şehri ziyarete giderken Meksika’nın kuzey komşu şehirlerine daha çok benzeyen bir şehir görmeyi ummalısınız. Her ne kadar turistler buraya gelirken Meksika havasını daha az tatmayı umsalar bile, şehir kendine özgü bir kültür geliştirmiş. İlgi çekici müze ve turistik yerlere sahip.

Bunların en önemlilerinden biri Meksika’nın en büyük meydanı olan Macroplaza’dır. Burası çeşmeler, anıtlar ve heykellerle donatılmış. Burada ayrıca Monterrey Katedrali’ni, Modern Sanat Müzesi’ni ve Meksika Tarih Müzesi’ni bulabilirsiniz. Daha çok hareket sevenler için ise, şehrin üzerinde bir kale gibi yükselen Cerro de la Silla Dağı’na tırmanmak ve mükemmel manzaranın tadını çıkarmak kesinlikle yapılması gerekenler arasında.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön