Mucize Doktor'da tepki çeken sahne! Şikayet ettiler

Taner Ölmez'in başrolünde olduğu Mucize Doktor'un 8. bölümünde yer alan bir sahne hemşireleri kızdırdı. Öğrenci Hemşireler Derneği kınama yayınlandı.

Mucize Doktor'da tepki çeken sahne! Şikayet ettiler

Son bölümüyle Türk dizi tarihinin reyting rekorunu kırarak en çok izlenen yapım olmayı başaran Mucize Doktor, hemşireleri kızdırdı. Başrollerinde Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal ve Hazal Türesan gibi oyuncuların bulunduğu dizide yer alan bir diyalog, Öğrenci Hemşireler Derneği tarafından kınandı.

Yayınlanan 8. bölümdeki bir sahnede doktor rolündeki kişinin hastaya “Debelene debelene çıkarmışsın serumu” ifadesini kullanmasının ardından hastanın “Böyle ıvır zıvır şeyleri hemşire yapmıyor mu, nasıl doktorsun sen?” yanıtı tepki çekti.

Bu diyaloğun ardından Öğrenci Hemşireler Derneği ailesi adına ÖHDER Yönetim Kurulu bir kamuoyu açıklaması yayınlandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu durum hemşirelik mesleğini, meslek üyelerini ve meslek adaylarını olumsuz etkilemektedir.Medya sektöründe yapılan mesleğimize yönelik olumsuz dayatmaları kınıyor, ilgili kurumlarla hassasiyetimiz hakkında görüşmeler gerçekleştireceğimizi kamuoyunu duyuruyoruz”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 120 yorum
herşey bitti bunamı takıldınız. gidin kendinize başka sorunlar arayın.mesela elektirik doğalgaz ve suya ne kadar zam oldu.bu sene kışın ne halt edicez gibi.
Evde donuyorum ama odeyemeyecegim için kombiyi açamıyorum maalesef
Hemşirelermi yaptı zamları
Ne yapalım bu aşağılanmaya sessizmi kalalım. Millet bunları izliyor. Her bölümde neredeyse Hemşireleri aşağılayan egosu yüksek doktor sahneleri var. Doktorlar kahraman Hemşireler maraba! Her meslek grubunun kaymağını yiyip havasını atan küçük bir kesimi ve asıl sıkıntılarını çekip hakettiği hiç bir şeyi alamayan milyonları var. Hakim-katip Savcı -Avukat Subay -Astsubay Doktor -Hemşire Mühendis -Tekniker. Bunlarda mı sessiz kalalım. Zaten kaymağını yiyorlar bide aşağılamak neden?
@toprak3380 Toprak kardeşim bilgin eksik, Mühendisler kaymağını yemiyor, bir mühendis diploma almak için 16 yıl okuyor, 6000 tl maaş alıyor kamuda ,emekli oluncada, 4000 tl maaş, 120 bin tl ikramiye, kamuda çalışan bir işçi, bu evrak getiren, araç süren, bir paspası haftada bir zor yapan işçi kardeşimizse maaş olarak 3 ayda bir aldığı ikramiye ile 7500 tl maaş, emekli olunca 7000 tl maaş, ikramiye olarakta 260 bin tl ikramiye alıyor, kaymağı yiyen yiyor ama mühendisler değil
@albayrak_murat_1975 evet haklısın hergün hastaya dövecek gibi ters konuşan hastane personellerini de görüyoruz. hastaları insan yerine koymayan bazı sağlık personelini bizler şikayet etmiyorsak, bırakta okadarlık film olsun. ayrıca film bu adı üstünde gerçek değil
@albayrak_murat_1975 yanlış serum takan kolları moraran hastalarda hemşirelerine laf söylemezler sonrada benim hemşirem hata yapmaz bu nasıl dizi demişler
@toprak3380 bu film gerçekleri yansıtmıyor mu sizce hemşireye bakış açısı bırak hasta ve yakınlarını en başta doktorlar bu şekilde düşünmüyormu sizce.
@albayrak_murat_1975 .. kardeş ne desen az, MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR tam da bu durumu açıklıyor.
@toprak3380 sana hitabendi yazdıklarım
@albayrak_murat_1975 Çok komiksin o dediğin dertleri sıkıntıları ay sonunu gaz elektrik faturasını karakışı zar zor geçinen asgari ücretli düşünür bunların haddine değil bunları düşünmek Kafa mı geçiyorsun?...
ya cidden herkes herşeyden nem kapar oldu
Hemen şikayet
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler