SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Muhammed Ali'nin son hali ortaya çıktı

74 yaşında hayatını kaybeden efsanevi boksör Muhammed Ali'nin son hali ortaya çıktı.

32 yıl boyunca parkinson hastalığıyla mücadele ettikten sonra Cumartesi günü sabah saatlerinde hayata gözlerini yuman Muhammed Ali'nin ölümü tüm dünyayı yasa boğdu. Efsane boksör için dünyanın dört bir yanından taziye mesajları atıldı. 74 yaşında hayata gözlerini yuman Muhammed Ali'nin son görüntüsü sosyal medyada ortaya çıktı. Ali'nin son fotoğrafının çekildiği yer başarılı boksörün hasta olmasına rağmen katıldığı bir yardım etkinliğiydi.

74 yaşında hayatını kaybeden Müslüman boksör Muhammed Ali'nin son kez görüntülendiği fotoğraflar sosyal medyada yayınlandı.

Ölümü ile tüm dünyayı yasa boğan Muhammed Ali, son olarak 8 Nisan'da Arizona'nın Phoenix kentindeki Celebrity Fight Night adlı yardım etkinliğine katılmış ve herkesin ilgi odağı olmuştu. Başarılı boksörün son fotoğrafı da işte bu etkinlikte çekilmişti.

CENAZE TÖRENİ CUMA GÜNÜ

Muhammed Ali'nin ailesi, şampiyon sporcunun cenaze töreninin doğduğu kent olan Luisville'de Cuma günü yapılacağını açıkladı. Ailenin sözcüsü Bob Gunnell, “O bir dünya vatandaşıydı ve tüm kesimden insanların cenazesine katılmasını isterdi" dedi.Öte yandan, üç kez ağır siklet boks şampiyonu olan Ali'nin ölüm döşeğinde de kolay teslim olmadığı ortaya çıktı.

SON ANA KADAR DAYANDI

Kızı Hana, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Ali'nin son anlarıyla ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı. Efsane boksörün organları durdurduktan sonra kalbi 30 dakika boyunca atmaya sürdürmüş. Hana'nın mesajında şu ifadeler yer aldı: “Tüm organları durdu ama kalbi atmayı bırakmadı. 30 dakika boyunca… Kalbi atmaya devam ediyordu. Kimse böyle bir şey görmedi.

SON FOTOĞRAFI YARDIM GECESİNDEN

Muhamed Ali'nin son fotoğrafı ölümünden birkaç hafta önce Phoenix kentinde Parkinson hastaları yararına düzenlenen bir gecede çekilmişti. 9 Nisan akşamı ailesiyle birlikte geceye katılan Ali'nin yorgun hali dikkatlerden kaçmamıştı. Kendisi de aynı hastalıktan muzdarip olan efsane boksör, kurduğu Muhammed Ali Parkinson Merkezi'yle hastalar için tedavi ve araştırmalara ön ayak oluyordu.

Merkezin bağış gecesine her yıl düzenli olarak katılan Ali'nin girişimleriyle, Parkinson hastaları için 118 milyon dolarlık bir fon oluşturulmuştu. Öte yandan Muhammed Ali'nin kendisi gibi boksör damadı Kevin Casey'in, kayınpederinin ölümünden bir gün sonra Kaliforniya'da ringe çıktığı belirtildi. Maçı kazanan Casey, kendisine destek verenlere teşekkür etti.

MUHAMMED ALİ'NİN SON HALİ

CENAZE NAMAZINI ZAİD ŞAKİR KILDIRACAK

ABD basınında yer alan haberlere göre, henüz detayları açıklanmayan Muhammed Ali’nin cenaze namazının kim tarafından kılınacağı şeklindeki soruya yanıt bulundu. Bu ismin ABD’deki Müslüman toplumun en önemli temsilcilerinden biri olan İmam Zaid Şakir olacağı iddia edildi.

Kendisi de Afrika kökenli bir Amerikalı olan Şakir, tıpkı Muhammed Ali gibi sonradan İslam dinini seçti. Ricky Daryl Mitchell adıyla Hristiyan olarak doğan din adamı, 1977 yılında Müslüman oldu ve ismini Zaid Şakir olarak değiştirdi.

Dini törenden önceki gece, perşembe akşamı, aile bireyleri için özel bir törenin düzenleneceği belirtildi. Muhammed Ali’nin cenazesi, bugün ya da yarın Louisville’ye getirilerek, aile bireylerinin kendisiyle baş başa kalması sağlanacak.

CENAZE TÖRENİNE BILL CLINTON DA KATILACAK

Törende, arabaya konulacak Muhammed Ali’nin naaşı, Louisville’de kendi adını taşıyan bulvar boyunca ilerleyerek çocukluğunun geçtiği mahalleye uğrayacak. Cenaze namazı ise ‘KFC YUM! Center’da kılınacak.

Buradaki dini törene eski ABD başkanlarından Bill Clinton’ın da katılacağı açıklandı.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler