MAGAZİN

Murat Övüç'ten kadınlar hakkında şoke eden sözler! 'Tutun dilinizi!'

Pınar Gültekin cinayeti sonrası ortaya çıkan bir video herkesi çok kızdırdı. Sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün sözleri tepki çekti. Tepkilerin ardından ise Övüç özür diledi.

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç yaptığı açıklamalarla sık sık gündemde yer ediyor! Kadın cinayetleri hızla artarken ortaya çıkan Övüç videosu sosyal medyada tepki çekti.

Pınar Gültekin'in vahşice öldürülmesinin ardından sosyal medyada gündem olan Övüç bir açıklamasında şoke eden sözler ediyor.

Murat Övüç açıklamasında kadınları suçlayarak şunları söyledi:

"Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular… Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda. Bizim kadınlar maalesef ki adama saydırıyorlar, küfür ediyorlar, gaza getiriyorlar. Ee erkekler de…”

Övüç'ün bu açıklamasının ortaya çıkmasından sonra sosyal medyada Övüç'e tepki yağdı. Övüç ise yaptığı açıklamada "orada bir yanlış anlaşılma var şiddetin her türüne karşıyım ama kadınlar da kendilerini tutacaklar dedim" diyerek kendini savundu.

ÖZÜR MESAJI

Gelen tepkilerin ardından ise Övüç özür mesajı yayınladı. İşte o mesaj:

"Haftalar önce yaptığım ve şiddetin her türlüsüne ısrarla karşı olduğumu belirttiğim röportajın yalnızca bir bölümünü alıntılayıp, böylesine acı dolu ve hassas bir günde, planlanmışçasına yayınlayıp beni hedef gösterdiler. Yaşadığımız toplumda bize öğretilen, hatta ezberletilen “kadın bir adım geride olmalıdır” sözlerimin amacından çok farklı bir şekilde kullanmışım gibi yansıtılarak toplumsal bir yaramıza dokundurulduğunun üzülerek farkına varmış bulunmaktayım.

Özür dilerim.

Kadına, doğaya, cinsel farklılıklara, çocuğa, hayvana yaşatılan her türlü şiddetin karşısında, iyiliğin yanındayım ömrümün sonuna kadar."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler