SPOR

CANLI

Mustafa Cengiz, MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifasını istedi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bugün TFF'nin Riva'daki tesislerinde katıldığı bir toplantı sonrası TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüştü. Cengiz çıkışta sert ifadeler kullandı.

Mustafa Cengiz, MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifasını istedi

Hakem kararlarının damga vurduğu maçta Ankaragücü'ne 2-1 kaybeden Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'den teknik direktör Fatih Terim'e, İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak'tan başkan yardımcısı Yusuf Günay'a ve futbolculara kadar herkes kaybedilen mücadelenin faturasını hakemlere çıkarmıştı..

Maç sonrası yapılan sert açıklamaların ardından dün de Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA toplantısı için gittiği Riva'da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile özel olarak bir araya geldi. İşte toplantıda konuşulanlar....

İSTİFA KARARI ÇIKTI!

Özdemir ile yüz yüze görüşen Cengiz, yaşadıkları mağduriyeti anlatıp sitem etti ve MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifasını istedi."Hakem kararları bizim ve birçok kulübün canını yakıyor. Benzer pozisyonlara verilen farklı kararlar adalet duygusunu yaralıyor. Lütfen gereğini yap başkanım" diyen Cengiz, ardından TFF binasından ayrıldı.

Mustafa Cengiz, Riva dönüşü yaptıkları görüşme ile ilgili kısa bir açıklamada bulundu. "Bu düzeni kuranlar rahmani değil, şeytani" diyen Cengiz, "Her takım aleyhine hatalar yapılıyor ama Galatasaray aleyhine malum çevreler tarafından düzenli ve kasıtlı şekilde yapılıyor..Bunlar hata değil, planlı bir eylem gibi görünüyor. Bu böyle sürerse camia olarak tepkiler vereceğimizi söyledik. Endişelerimizi ve kaygılarımızı ilettik..Eğer kaos çıkarmak isteyenler olursa, onlarla kavga etmesini de çok iyi biliriz ama biz yarışın düzgün, dostça ve mertçe bir şekilde devam etmesini diliyoruz. Bunu dile getirdik" ifadelerini kullandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
sizin dostluğunuz,mertliginiz,hep algı tehdit şantaj ve kavga üzerinedir yakında var kayıtları meydana çıkar şampiyonluk riske girince türk futbolunun yüz karasısınız hepiniz istifa edip gidin kimse yemiyor artık bu nanelerinizi
La oğlim bir gittt gittt
Harikasınız tertemiz geçmişimiz olan 8-0 lık ankaragücü şampiyonlukları Abdurrahim Albayrakın VAR konuşmalarını açıklayacağım deyipte şampiyonluk gelince sus pus olup oyun yaptığı, yenildiğimiz bir maçı hakeme bağlayıp gelecek maçlar için hilelerimize zemin hazırladığımız yolda çok kurnazca gidiyoruz aferin.. şanlı Galatasarayım. her yol bizim için geçerlidir hile-algı-oyun- insanları karalama yeterki Gassraayım şampiyon olsun..
bu sene mi oldu 8-0, geçmişte şike yaptığı için şimdi haksızlığa uğrasın da, başka bir takım haksız bir şekilde şampiyon mu olsun istiyorsun yani. Yanlış yanlışla örtülmez hemşerim. ..
@sahin_mustafa_i3 doğru diyorsun gassarayım başka kimse hile yapamaz geçmiştede gassarayım hile yaptı şimdide yapar gelecektede yapacak !
kişiler değil, sistem ve zihniyet değişmediği sürece türk sporu hiçbir yere varamaz!!
kisiler degismesi lazim.ekranda gördüğün adamlar 45 senedir bu isin icinde.yaomadiklari pislik kalmadi.bunlar gitsin illaki bu düzene savaş açacak birileri gelir
Takım
O
Av
P
Geri Dön