SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

NBA’de Donald Trump'a tepkiler çığ gibi!

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'a tepkiler dinmiyor. NBA takımları Milwaukee Bucks, Dallas Mavericks ve Memphis Grizzlies, Trump'un otellerini boykot kararı aldı.

ABD’de düzenlenen başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton’ı geçerek Beyaz Saray’a çıkan Donald Trump, ülkedeki vatandaşların büyük kısmının tepkisini çekmeye devam ediyor. Film yıldızlar, şarkıları ve yıldız sporculardan sonra şimdi de üç NBA takımı Trump’ı protesto ediyor.

Milwaukee Bucks, Memphis Grizzlies ve Dallas Mavericks, Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesinin ardından ülke çapında devam eden protestolara destek verdi. Bu üç takıma, daha önceden sözleşme imzalayan 7 takımın daha anlaşmaları sona erdiğinde katılacağı öğrenildi. Milwaukee Bucks, Memphis Grizzlies ve Dallas Mavericks takımlarının sahipleri, Trump’ın başkan seçilmesini eleştirmek için bu otellerde kalmamaya karar verdiklerini belirtiler.

Bu Donald Trump’a NBA’den gelen ilk tepki değil… Birçok yıldız basketbolcu ırkçı bir başkan istemediğini söylerken, San Antonio’nun efsane Koçu Gregg Popovic midesinin bulandığını söylemişti. Popovic, Trump'ın başkan seçilmesini kabullenemediğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etmişti:

“Ben bu ülkede zengin ve beyaz bir adamım. Fakat bu ülkede bir Müslüman, siyahi ya da kadın olsam ne düşünürdüm bilemiyorum. Onlar için endişeleniyorum. Bu adam, başkanımız Obama'nın siyahi olmasını hep ön plana çıkardı. Kadınlarla ilgili nefret söylemlerini ısrarla sürdürdü. Eşcinsellere bakış açısını hiç çekinmeden söyledi. Ben cumhuriyetçilerin bu seçimi kazanmasına bir şey söylemiyorum. Fakat böyle bir insanın cumhuriyetçileri ve ABD halkını temsil edebileceğini düşünemiyorum. Şu ana kadar söyledikleri tamamen mide bulandırıcı. Maalesef şimdi ki Amerika, çökmeye başlayan Roma'yı hatırlatıyor. Gerçekten mide bulandırıcı bir durum. Onun bütün demeçleri ırkçı, yabancı düşmanı ve kadın düşmanı. Ve benim yaşadığım ülkedeki insanların yarısı bütün bu yorumları hiçe saydı ve onu seçti. Bu benim için en korkunç gerçek.”

BİRÇOK YILDIZ TEPKİLİ

NBA’de yıldız basketbolcular da Donald Trump’un başkan seçilmesine sert tepki göstermişlerdi. İşte dünyanın takip ettiği yıldızların Trump hakkındaki düşünceleri:

LeBron James: “Azınlıklar ve kadınlar, lütfen bilin ki bu son değil, sadece üstesinden gelmemiz gereken çok zor bir engel.”

JR Smith: “Kızımı arkadaşlarıyla oynamak için komşumun evine gönderdiğimde onların ırkçı ve seksist bir insana oy verdiğini ve kızıma iyi davranıp davranmayacaklarından nasıl emin olabilirim?Nasıl? Gerçekten nasıl?”

Ricky Rubio: “Gerçekten mi Amerika?”

Joakim Noah: “Nasıl!!!”

Frank Kaminsky: “Bundan sonra ne olacak, hiç bir fikrim yok”

Joel Embiid: “Amerika tanking modunda. Yapabileceğimiz tek şey “The Process”e güvenmek.”

CJ McCollum: “Tanrım lütfen bize yardım et, buna ihtiyacımız var.”

Jabari Parker: “Benim bir sürü kadın, latin kökenli ve LGBT arkadaşım var. Arkadaşlarıma saygısızlık eden birini asla desteklemem.”

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler