Nihat Hatipoğlu'nu güldüren soru: Gayrimüslim mezarlığında Fatiha okudum günah mı?

Dün gece sahur programıyla startı Nihat Hatipoğlu, alandaki vatandaşlardan birinin "Gayrimüslim mezarlığında yanlışlıkla Fatiha okudum. Günah mıdır?" sorusunu yanıtladı.

Nihat Hatipoğlu'nu güldüren soru: Gayrimüslim mezarlığında Fatiha okudum günah mı?

Ramazan boyunca hem iftarda hem de sahurda ATV ekranlarında izleyici ile buluşacak Nihat Hatipoğlu'na zaman zaman ilginç sorular yöneltilebiliyor.

"GAYRİMÜSLİM MEZARLIĞINDA FATİHA OKUDUM, GÜNAH MIDIR?"

Dün gece sahur programıyla Sultanahmet Meydanı'ndan startı veren Nihat Hatipoğlu'na alandaki vatandaşlardan biri "Gayrimüslim mezarlığında yanlışlıkla Fatiha okudum. Günah mıdır?" şeklinde bir soru yöneltti.

"EĞER İNANMIYORSA, BAŞKA BİR DİN MENSUBUYSA..."

Bu soru karşısında gülmekten kendini alamayan Hatipoğlu, "Kur'an-ı Kerim ayetleri, o ayetlere inananlara fayda sağlar. Eğe inanmıyorsa, başka bir din mensubuysa o Fatiha'nın ona fayda sağlaması mümkün değildir. Yani siz burada günaha girmediniz" şeklinde cevap verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Başladı yine 1 ayda milletin 20 yıllık kazancını kazanıp da şükredinciler
hocam ramazan programı için aldığınz milyonlardan benim de canım çekti. orucum bozulur mu? sevabı azalır mı?
Allah birdir ve müslüm gayrimüslüm herkes onun kuludur. Genelde hangi ailede doğduysak o dini benimsiyoruz...İstisnalar dışında din doğuştan geliyor. Önemli olan iyi, doğru, dürüst, faydalı insan olmak...Böyle ayırım hoş değil.
@bilge14bilge ALLAH katında tek din İSLAM dır.
@bilge14bilge müslüman inancına göre cennete sadece müslümanlar girecek kardeş yani müslüman olamayanların o özelikleri önemli değil
kusura bakma arkadaşım sen hoşlanmadın diye gerçeğimi saptıracağız evet hangi ailede doğduysak o din mensubu doğmuş oluyoruz fakat sonra araştıran kişi son kitap ve son peygamberi de öğreniyor bunun için akli baliğ olsun kafii, bu sebeple alimden zalim zalimden alim çıkar derler örn.cat stevens hristiyan ailede doğmuş fakat öğrenmiş neyin ne olduğunu Yusuf İslam adını almış dimi güzel kardeşim birde iyi doğru dürüst insan olmaktan ayrı dini vecibeleri yerine getirmekten ayrı hesap sorulacağınıda bilebilmek lazım herbiri için ayrı bir terazi var yani bilde sende ona göre davran
@ozbasi İslamiyetten önceki insanlar ne olacak?
@hkaya_f1 "Yaradılanı severiz yaradandan ötürü"
@bilge14bilge Müslüman fıratı üzerine dogarsın . sonra Müslüman olarak devam da edersin hıritiyan,mecusi, putperest,yahudi,olursun. Önemli olan İman ve İmanı korumaktır.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler