Nihat Hatipoğlu'nu güldüren soru: Gayrimüslim mezarlığında Fatiha okudum günah mı?

Dün gece sahur programıyla startı Nihat Hatipoğlu, alandaki vatandaşlardan birinin "Gayrimüslim mezarlığında yanlışlıkla Fatiha okudum. Günah mıdır?" sorusunu yanıtladı.

Nihat Hatipoğlu'nu güldüren soru: Gayrimüslim mezarlığında Fatiha okudum günah mı?

Ramazan boyunca hem iftarda hem de sahurda ATV ekranlarında izleyici ile buluşacak Nihat Hatipoğlu'na zaman zaman ilginç sorular yöneltilebiliyor.

"GAYRİMÜSLİM MEZARLIĞINDA FATİHA OKUDUM, GÜNAH MIDIR?"

Dün gece sahur programıyla Sultanahmet Meydanı'ndan startı veren Nihat Hatipoğlu'na alandaki vatandaşlardan biri "Gayrimüslim mezarlığında yanlışlıkla Fatiha okudum. Günah mıdır?" şeklinde bir soru yöneltti.

"EĞER İNANMIYORSA, BAŞKA BİR DİN MENSUBUYSA..."

Bu soru karşısında gülmekten kendini alamayan Hatipoğlu, "Kur'an-ı Kerim ayetleri, o ayetlere inananlara fayda sağlar. Eğe inanmıyorsa, başka bir din mensubuysa o Fatiha'nın ona fayda sağlaması mümkün değildir. Yani siz burada günaha girmediniz" şeklinde cevap verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Başladı yine 1 ayda milletin 20 yıllık kazancını kazanıp da şükredinciler
hocam ramazan programı için aldığınz milyonlardan benim de canım çekti. orucum bozulur mu? sevabı azalır mı?
Allah birdir ve müslüm gayrimüslüm herkes onun kuludur. Genelde hangi ailede doğduysak o dini benimsiyoruz...İstisnalar dışında din doğuştan geliyor. Önemli olan iyi, doğru, dürüst, faydalı insan olmak...Böyle ayırım hoş değil.
@bilge14bilge ALLAH katında tek din İSLAM dır.
@bilge14bilge müslüman inancına göre cennete sadece müslümanlar girecek kardeş yani müslüman olamayanların o özelikleri önemli değil
kusura bakma arkadaşım sen hoşlanmadın diye gerçeğimi saptıracağız evet hangi ailede doğduysak o din mensubu doğmuş oluyoruz fakat sonra araştıran kişi son kitap ve son peygamberi de öğreniyor bunun için akli baliğ olsun kafii, bu sebeple alimden zalim zalimden alim çıkar derler örn.cat stevens hristiyan ailede doğmuş fakat öğrenmiş neyin ne olduğunu Yusuf İslam adını almış dimi güzel kardeşim birde iyi doğru dürüst insan olmaktan ayrı dini vecibeleri yerine getirmekten ayrı hesap sorulacağınıda bilebilmek lazım herbiri için ayrı bir terazi var yani bilde sende ona göre davran
@ozbasi İslamiyetten önceki insanlar ne olacak?
@hkaya_f1 "Yaradılanı severiz yaradandan ötürü"
@bilge14bilge Müslüman fıratı üzerine dogarsın . sonra Müslüman olarak devam da edersin hıritiyan,mecusi, putperest,yahudi,olursun. Önemli olan İman ve İmanı korumaktır.
ne desem bilemedim yazık bize
DİNİNİ BİLMEYEN YAZLAR OLSUN
@nejladurmus08 bu din bilgisi gerektirmez ..sadece birazcık zeka lazım
Bunlar ve bunlara benzeyenlerin tamamı din tüccarlığı ile meşguller. Türkiyede insanların çoğunda nefret duyguları had safhada. Hala bu para canlısını neden çıkarırlar.
HOCA DEMEYİN BİR KERE,ADAM PARA TÜCCARI.KAZANDIĞI PARADAN VERSİN HAZİNEYE GÖREYİM HADİ DİN ÜZERİNDEN PARA KAZANMA TÜCCARI OĞLUDA BÖYLE BUNUN
Nihat bey dua oraya gider buraya gitmez demek ne kadar doğru ?
bu Adamı görünce oruc tutasımg elmiyor
bu adam çok sevimsiz...
Aha da Mevsimlik Din Tüccarları saklandıkları yerden çıktılar. Hadi hayırlı işler efendiler.
Bu bayram Nihat Hatipoğlu nun bayramı.
soru cevap ve hersene aynı sorular karşılığında program başına alınan milyonlar.. yüzbinler.. vayy benim cahil halkım vay..
GENE MÜBAREK RAMAZANA GELDİK TV DE KANALLAR SANKİ ÜLKEMİZ YENİ MÜSLÜMAN OLMUŞ FETVA VEREN SAPKIN HOCALARIN TOPLANMA MERKEZİ OLMUŞ YAHU ORAYA ÇIKAN VATANDAŞ AÇ KURAN-I KERİMİ ORADA HER ŞEY YAZIYOR AL TEVSİRİ OKU.ALLAH İNSANA DÜŞÜNÜP TUTASIN DİYE AKIL VERMİŞ KULA KULLUK EDİPTE ÜLKE OLARAK CANIMIZ YANDI BUNLAR SADECE DİNİ SİYASETE PARAYA DEĞİŞEN İNSANLAR.
@mehmet_bozbay_1975 aynen kardeş
suratındakı ıfade sadece para
bu adamı ekranda görmek istemiyorum..
Kişi dünyada yaptıklarıyla gider.Arkasından Kur'an okutmanın faydası yoktur. Kur'an diriler için indirilmiştir.Ölüler kitabı değildir.Biraz Türkçe tercüme Kuran okuyan bunu bilir.İyi ramazanlar,ihlaslı ibadetler, ahlaklı hayatlar dilerim.
şu adam milyon götürürken hala ızlemeye dınlemeye gıden insanların ben inançın dan şüphe edıyorum ne olmuş dua okuduysan dua önce insan olmak lazım
GÜNAH DEGILDIR LİSE MEZUNU BIRIYIM HABERI OKUMADAN CEVAP VERIYORUM BUNLARA BU KADAR MAAS VERILMESINE KARSIYIM
Allah tanrısının ,islamdan önceki ilkel tanrılardan biri olduğunu biliyor muydunuz?
allah ıslah etsin
bakın arkadaşlar bu kız evlilik programlarında bir ara boy gösteriyordu, kuvvetle muhtemel gerçek dışıdır bu anlattığı şey de, maksat medyatik olmak, sürekli oyun havası yayını yapan birkaç tvde alkışçı tayfa arasında annesiyle ikisini rahatlıkla görebilirsiniz, her izlediğinize lütfen inanmayın.
hoca bilimsel açıklama yapmış..teknik dille ''duanız geçersizdir'' lütfen tekrar deneyin e getirmiş.
En azından Fatiha süresini okumayı biliyormuş!
din tüccarı bir adamın vereceği bir cevap olamaz
bu soruyu soran kadın esra erolda koca arıyordu annesiyle birlikte saçları sarıydı ya günah be mübarek ramazanı bile reyting haline getirdiniz
şimdi hocaya saçma sapan sorular sorulmaya başlar
Ben de sorayım o zaman:Hocam asgari ücret liye şükürü önerip 600.000._tl.cukka almak günah mıdır?
hocam hocam kaçak yaptığınız katı yıktınızmı helalmı harammı bir ayda aldığınız para nekadar alişanın nikahını kıymanız yasalmı
Diğer Haberler