SPOR

CANLI

Nihat Özdemir'den seyirci müjdesi!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF Genel Kurul Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Nihat Özdemir; yabancı sınırı, Süper Lig A.Ş ve yayın ihalesi konusunda konuştu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir açıklamalarda bulundu.

"1 YIL ÖNCE BİLDİRDİK"

"Yeni yabancı kuralını geçen sezon uygulayacaktık ancak sizlerden gelen talep nedeniyle bir yıl erteledik. 2021-2022 sezonunda uygulayacağımızı da kulüplerimize 1 yıl önce bildirdik. Geçen sezon kulüplerimizin rahat hareket etmesi için yabancı oyuncu sayısını 16'ya çıkardık."

SEYİRCİ AÇIKLAMASI

"Taraftarlarımız artık statta maç izleyebilecekler. Stadyum kapasitelerinin yüzde ellisi, locaların yüzde yüzü olmak üzere taraftarlarımız bu sezon maç izleyebilecekler. Salgının seyrine göre futbol ailemiz için her türlü kolaylığı sağlayacağız. İnşallah tüm vatandaşlarımızın aşılarını olmalarıyla birlikte yüzde yüz seyirci alındığı günlere yeniden kavuşacağız."

FİNAL AÇIKLAMASI

"PSG - Başakşehir maçında Pierre Webo'nun yaşadığı ırkçılık karşısında ülkece gösterdiğimiz tavır tarihe geçmiştir. Şampiyonlar Ligi finali için hazırlıklarımızı eksiksiz şekilde 2 yıldır tamamladık. Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda 2005 finalini tekrar yaşatmaktı. UEFA ile görüşmelerimizde hep seyircili final istediğimizi belirttik. Cumhuriyetimizin ve TFF'nin 100. yılında İstanbul'da bunu gerçekleştireceğiz. Ağustos ayının sonunda Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin kura çekiminin yanı sıra UEFA Gala Gecesi'ne de ev sahipliği yapacağız."

SERVET YARDIMCI İLE 4 YIL DAHA

"Servet Yardımcı 4 yıl daha UEFA Yönetim Kurulu'nda görevini sürdürecektir. Yardımcı'yı tebrik ediyorum. Türk dili konuşan milletlerin futbol federasyonları ile yaptığımız görüşmeler Türk futbolu için önemli bir fayda sağlayacağına inanıyor, bu tür iş birliklerini arttırmak istiyoruz."

TFF 1.LİG'E DE 'VAR' SİSTEMİ GELİYOR

"Türk hakemlerimize güveniyoruz. Cüneyt Çakır, Halil Umut Meler ve Ali Palabıyık, Şampiyonlar Ligi'nde maç yönetti. İstikrara inanıyoruz. VAR sistemi her geçen yıl daha iyiye gitmektedir. MHK Başkanımız Serdar Tatlı, VAR kadrosunu genişletiyor. 2022-2023 sezonundan itibaren TFF 1. Lig'de de VAR'ı uygulamayı düşünüyoruz.

SÜPER LİG AŞ KURULUYOR!

"Süper Lig AŞ'nin kurulmasıyla ilgili mutabakatımız vardır. TFF'nin kanunen sahip olduğu yayın haklarının tüm paydaşlarının 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig ekiplerini de kapsayacak şekilde "Lig AŞ" kurulmasını TFF olarak destekliyoruz. Bunu hukuken de inceliyoruz. Yapılması gereken bir takım uyum çalışmalarının olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Yayın haklarının kullanılması için "LİG AŞ" kurulmasını destekliyoruz."

"YENİ YAYIN İHALESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ"

"Türk futbol tarihinde çok önemli kararlara bu Genel Kurul'da imza atacağız. Salonumuzdan ayrılmayalım. Türk futbol tarihinde yeni bir dönem olarak tarihe geçmiş olalım. En büyük hayalim borcu olmayan, Avrupa ile rekabet eden bir futbol ortamı bırakmaktır. Yeni yayın ihalesini çok önemsiyoruz. Bu yılın sonuna kadar yeni yayın ihalesini yapacağız. TFF'den 4 üye, kulüplerden 4 üye ve 1 profesyonel olmak üzere 9 üyeden oluşuyor. TFF'nin amacı ve hedefi; Türk futbolunun gelirlerinin artmasını sağlamaktır."

"GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKİYOR"

"Bu dönemde bir olmalıyız, uluslararası rekabette daha güçlü olmamız gerekiyor. TFF'nin her zaman yanında olan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Spor Toto Teşkilatı'na, Ziraat Bankası'na, tüm sponsorlarımıza, yayın ortaklarımız olan beIN, TRT ve tüm futbol ailesine şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum."

ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Nihat_Özdemir_19032021

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF genel kurulunda açıklamalarda bulundu ve başkanların, TFF Yönetimi hakkında yaptığı eleştirilere cevap verdi.

71 YAŞINDAYIM, BÖYLESİNİ GÖRMEDİM

"Ben ve ekibimin, BeINSports ile yaptığı mücadeleyi 71 yaşındayım, hiçbir işimde yapmadım. Verdiğimiz mücadeleyi, çektiğimiz sıkıntıyı anlatamam. Bu noktaya kadar
getirebildik"

ALİ KOÇ'A CEVAP

"Sayın Ali Koç diyor ki, yayıncı kuruluş ile sorununuz var mı? Tabii ki var. Bu ihaleyi ben yapmadım! Büyük sıkıntı çekiyoruz sayın Ali Koç. Ligler başlar başlamaz ilk peşinatı alacağız ve kulüplerimize dağıtacağız. "

"BU PARAYI ALMAMIZ BAŞARIDIR"

"Pandemi dönemi 2 yıldır yaşanıyor, döviz olayları yaşanıyor. Sözleşmemizde herhangi bir ekonomik durumda ekonomik uyarlama yapılır maddesi var. 2 yılda aldığımız para 5 milyar + KDV. Sadece %4'ünü TFF'ye aldık. Bu dönemde bu parayı almamız bile başarıdır."

"DÜNYANIN EN BÜYÜK PROJELERİNİ YAPTIM"

"Parasında kasasında görmeden harcama yapmayan başkanlar var, bunu çok iyi biliyorum. Elimizden geleni yapıyoruz, emin olun. Dünyanın büyük projelerini yapıyorum ama en büyük yemini ederek söylüyorum hiçbir işimde bu kadar mücadele vermedim"


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
localar %100 yine zengine yaradı bu iş .. fakir kuru kalabalık niye yaşıyor ki bu dünyada ..
Haftaya karar değişir
Bu zaten aciklaanmisti
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler