SPOR

Nihat Özdemir: Liglerin geç başlaması söz konusu değil

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerde yeni sezonun geç başlaması gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yayıncı kuruluş ile görüşmelerin sürdüğünü ve liglerin ertelenmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfının Maslak'taki merkezinde yayıncı kuruluşun talepleriyle ilgili bir toplantı yapıldı. Toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman ile Süper Lig'de yer alan kulüplerin temsilcileri katıldı.
Toplantının ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Orman, Kulüpler Birliği adına yayıncı kuruluş ile görüşmesi için TFF'ye yetki verdiklerini ve en kısa sürede konunun çözüme ulaşılacağına inandıklarını dile getirdi.

ÖZDEMİR: LİGLERİN ERTELENMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Kulüpler Birliği'nin üyeleriyle beraber yayıncı kuruluşun isteklerine ilişkin son durumun şartlarını müzakere ettiklerini söyleyen TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Bu konuyla ilgili kulüplerimizin desteğiyle yayıncı kuruluş ile son görüşmeleri yaparak en kısa zamanda nasıl bir anlaşmaya vardığımızı açıklayacağız. Biz son bir defa yayıncı kuruluş ile görüşeceğiz. Liglerin ertelenmesiyle ilgili bir durum söz konusu olmayacak. Ümit ediyorum ki mevcut kuruluş ile devam edeceğiz. En kısa zamanda kamuoyuna açıklamamızı yapacağız. Herkes olumlu yaklaşıyor meseleye. Bu Türkiye'mizin, kulüplerimizin ve Türk futbolunun meselesi. Çözüm hazır. En kısa zamanda uygulamaya koyacağız" şeklinde konuştu.

"ÖDEMELERDE BİR SORUN GÖZÜKMEMEKTE"

Yayıncı kuruluşun kulüplere yapması gereken ödemelerde herhangi bir sorunun bulunmadığını da belirten Nihat Özdemir, "Biz yola çıkarken Kulüpler Birliği ile toplantılar yaparak bir noktaya geldik. Herhangi bir sorunumuz yok, bu sene de hedefe varmak üzere çalışıyoruz. Ödemelerde bir sorun gözükmemektedir. En kısa sürede kulüplerimize ödemelerin yapılmasını sağlayacağız" dedi.

Özdemir, son olarak yayıncı kuruluş ile TFF'nin arasında bir sözleşmenin olduğunu hatırlatarak, "Biz kulüpler adına o sözleşmeyi yaptık. Bütün şartları değerlendirerek kulüplerin, TFF'nin, yayıncı kuruluşunun ekonomik durumunu değerlendirerek objektif bir yol bulduk ve kulüplere sunduk" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Bu fenerli zırto ne zaman futbolun başına geçti yaa. 83 milyonluk ülkede başka adam lı kalmadı yahu.
Uyan da kavağa çıkalım bir baltaya sap olamamış zırto seni mi geçireceklerdi 2haneli iq'nla ahaha
tff yayıncı kuruluşu kollamayı bırakmalı
ERTELEYİN SIKINTI YOK BOYLE ŞİKECİ BİR LİG İZLEMİYORUZ BU YUZDEN DİĞİTURK U İPTAL ETTİK KANIMIZI EMMEYE SON
@25temurbey25 AYNEN...BEN FENERİN TETİKÇİSİ EYYAMCI HAKEMİ ALİ PALABIYIK'IN EYLÜL 2017'DE BEŞİKTAŞ FENERBAHÇE MAÇINI KATLETMESİ VE SONRASINDA MHK.NIN KAMUOYUNU UYUTMAK VE RAHATLATMAK İÇİN BAKIN BİZ TETİKÇİMİZ BİLE OLSA PALABIYIK'A 6 MAÇ CEZA VERİYORUZ DEMESİNDEN SONRA BU LİGDEN SOĞUDUM NEFRET ETTİM MİDEM BULANDI..!! YAZIKTIR GÜNAHTIR EVE DİGİTURK ALIP EVDE BU SRFSİZLERİ İZLEYİP KAHROLUP SİNİR OLUP BİRDE EVDEKİ ÇOCUĞUMA KARIMA GİDİN BAŞIMDAN DİYE BAĞIRMAK İSTEMEM!!!!! O YÜZDEN AİLE SAADETİ İÇİN BU LİGİ VE DİGİTURKÜ EVİMDEN 2017DE ÇIKARDIMM!!!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler