Okula beslenme çantasız gelen öğrencisinin evini ziyaret etti! Hayatlarını böyle değiştirdi

Necati Özden ismindeki bir üçüncü sınıf öğrencisi, okula sürekli beslenme çantasız geliyordu. Bunu farkeden sınıf öğretmeni Ayça Burcu Ökmen durumu araştırmaya karar verdi. Öğrenecekleri hem kendisini çok üzecekti hem de harika bir işe imza atmasını sağlayacaktı.

Okula beslenme çantasız gelen öğrencisinin evini ziyaret etti! Hayatlarını böyle değiştirdi

Kayseri’nin Talas ilçesinde yaşayan Necati Özden’in okula sürekli olarak beslenme çantasız gelmesi öğretmeni Ayça Burcu Ökmen’in dikkatini çekti.

Çocuğun durumunu araştırınca annesinin %90, babasının ise %50 görme engelli olduğunu öğrendi. Üstelik ailenin bakması gereken iki çocuğu vardı.

ozel-ayca-ogretmenin-hayalinin-gerceklesmesin-11470047_o

Ayça öğretmen hemen Necati ve ailesinin evini ziyaret etti. Ziyaretinin ardından, “Eve gittiğimde yaşam alanları tek göz odaydı. Banyo zaten yok, mutfakta da çok çok eksiklikler vardı, gıda zaten yok. O gün evde gördüğüm tablodan sonra birkaç gün kendime gelemedim” dedi.

yoksulluk

Öğrencisinin nasıl bir hayat yaşadığını anlayan Ayça öğretmen hemen harekete geçti. Önce durumu ailesine anlattı ve onlardan yardım almaya çalıştı.

Ağabeyi durumu öğrenince yardımcı olmak için kolları sıvadı. Başta evin içini yenilemek istediler. Ancak tek bir sorun vardı. Ev, onlara ait değildi.

Ayça öğretmen, “Ağabeyim ile evi yenilemek istedik. Fakat kaldıkları evin onlara ait olmadığını öğrenince fikrimizi değiştirdik. İki kardeş bir ev yapabilir miyiz diye düşündük. Durumu çevremizle ve arkadaşlarımızla paylaştık. Sonra halka büyüyünce bunu kampanyaya dönüştürdük” dedi.

fft256_mf32133357

Üçüncü sınıf öğrencisi Necati ve ailesinin yaşadığı hayattan haberdar olanlar ‘Necati için bir taş da sen koy’ kampanyasına hızla katılmaya başladılar. Kısa sürede büyük işler başardılar. Ailenin sıcacık bir yuvası oldu. Artık üşümüyorlardı.

cc57311e33479908

Ayça öğretmenin öncülüğünde başlayan kampanyadan herkes haberdar olmaya başladı. Hatta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da durumdan haberdar olup çok etkilenenler arasındaydı. Hemen Ayça öğretmen ile bir araya geldi.

necati3

Ayça öğretmen, Ziya Selçuk ile buluşması için şunları söyledi:

“Sayın bakanımız teşekkür ettiler. Onur duyduk. Biz insan yetiştiriyoruz. Vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştiriyoruz. Bakanımızla yemek yedik. Kendisine çok teşekkür ediyorum.”

necati1

'BÖYLE BİR EVİMİZ OLACAĞINI HAYAL EDEMEZDİM'

Daha önce tek odalı evlerini olduğunu ifade eden anne Belgin Özden, öğretmene hayatlarını borçlu olduklarını söyledi.

Anne, “Eski evimiz bizim değildi. Şimdi bir evimiz oldu. Hocama çok teşekkür ediyorum. Onun ve hayırseverlerin sayesinde evimiz oldu. Böyle bir evimiz olacağını hayal bile edemezdim” dedi.

ogretmenin-dikkati-bir-drami-bitirdi-1542170163

Eskiden evde banyoları olmadığı için çocukları naylon leğenin içinde yıkamak zorunda kalmışlar.

legen

Ailenin en küçüğü olan 8 yaşındaki Mehmet yeni evlerini çok sevdiğini defalarca belirtti.

Minik_Necatinin_karne_gününde_çifte_sevinci_

Ayça öğretmenin öğrencisi Necati Özden ise, “Eski evimiz çok kötüydü. Bu evimiz çok güzel. Artık oyuncaklarım da var kendi odam da” dedi.

1d23420b740abbe8ac6a970bea638336_a

Özden ailesinin yeni evlerine kavuşmasında yardımcı olan başta Ayça öğretmen ve bütün hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Ayça öğretmenin dikkati olmasa Necati okula hala beslenme çantasız geliyor olacaktı.

Başta Ayça öğretmen olmak üzere var güçleriyle çalışan bütün öğretmenlerimizi onurlandırmak için paylaşmayı unutmayın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
allah razı olsun öğretmenden kocayürekli kadın ..
ülkemizdeki insan manzaralarının boyutunu en iyi ifade eden bir habercilik olmuş emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. iyi ki varsınız.
Türkiyenin sizin gibi öğretmelere çok ihtiyacı var. Allah sizden razı olsun. görüpde tepkisiz kalan mülki amirleri Allah'a havale
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler