Mynet Trend

Osman Tural'ın 6 Adımda Akıl Almaz Yükselişi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yeni Danıştay üyelerini atadı. Üyeler arasında eski PTT Genel Müdürü ve Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural da var.

Osman Tural'ın 6 Adımda Akıl Almaz Yükselişi!

1- Tural henüz 22 yaşında daha bıyıkları terlememiş gencecik bir delikanlıyken 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Ptt Genel Müdürlüğü'nden, Şahane Bir Yatay Geçişle Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığına geçen Tural'ın inanılmaz bir sportif yapısı var! Kanatlardaki kaslardan kollarını kapatamıyor.

2- Durağan,Yedisu,Karaisalı Kaymakamlıkları,Vali Yardımcılığı,Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Başkanlığı,Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı,Ulaştırma Bakanlığı Bakan Danışmanlığı yaptı.

Tural'ın motor tutkusu 2000'li yıllara dayalı. ''Motoru Suziki'den Şöförü Türkiye'den Alıcaksın'' sözünün yürüyen kanıtı adeta!

3- 2003'te PTT Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

Osman Turan'ı hayatımıza katan, onu fark etmemizi, araştırmamızı sağlayan ise bu komiklikler, şakalar içeren video oldu!

4- 2005 tarihinde PTT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı.

PTT işçilerini işten çıkartan Tural, PTT binası önünde eylem yapan işçilere "Bundan sonra siz PTT'de çalışamayacaksınız" demişti.

Tenis tutkusu uzun yıllara dayanan ve her fırsatta raketi eline aldığını söyleyen Tural, “Tenis camiası beni anlıyor. Anladığı için de göreve getirdi” diyor.

5- 2012 yılında Türkiye Tenis Federasyonu başkanı seçildi.

Şimdi o bir süper, hiper, en hakiki kahraman!

6-15 Aralık 2014 tarihinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Danıştay üyeliğine atandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön