ÖSYM'nin uyarılarına rağmen yine aynı tabloyla karşılaşıldı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nın A Grubu ve Öğretmenlik sınavı çoklu oturumlar şeklinde başladı. ÖSYM'nin sınavdan 15 dakika önce kapıların kapatılması talimatı nedeniyle bazı adaylar geç kaldı.

KPSS'nin Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu için 644 bin 557 aday, Eğitim Bilimleri oturumuna ise 376 bin 709 aday başvurdu. Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı saat 10.15'te başladı. Avcılar, Merkez Mahallesi'nde bulunan Atatürk Ortaokulu'nda da adaylar Avcılar Emniyet Müdürlüğü görevlilerince aramadan geçirildi.

TÜM ÇABALARA RAĞMEN İÇERİ GİREMEDİ

ÖSYM'nin belirlediği yasaklar kapsamında kolye ile gelenlerden bunları çıkararak, dışarıdaki emanetçilere veya yakınlarına bırakması istendi. Okulda kapılar saat 10.00'da kapandı. Kapının kapanmasından 2 dakika sonra koşarak gelen genç kız, tüm çabalarına rağmen içeri giremedi. Sınava giremeyen aday okuldan ayrıldı.

120 SORU İÇİN 130 DAKİKA

Öğleden sonra 14.45'te başlayacak Eğitim Bilimleri oturumuna katılacakların da saat 14.30'dan sonra sınav binalarına girişine izin verilmeyeceği ifade edildi. Adaylara, Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumunda 120 soru için 130 dakika, Eğitim Bilimleri oturumunda ise 80 soru için 100 dakika süre tanınıyor. Sınav sonuçları 29 Ağustos'ta açıklanacak ve 2 yıl süreyle geçerli olacak.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
Bu sınavın adı TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDE ÖĞRETMENLİK SINAVI. Sen Öğretmen olmayı isteyeceksin ve sınav gününü ve sınav saatini bileceksin, yine de sınava GEÇ KALACAKSIN. Senin gibi sınava gire YÜZBİNLERCE KİŞİ sınav saatinden önce orada olacak, sen olmayacaksın, sonra da AĞLAYACAKSIN. Sen daha Öğretmenliği ciddiyete almamışsın, Öğretmenliği İşsiz kalmayayım diye seçtiğin anlaşılıyor. Öğrencilerin SINAV SAATİNİ kaçıran ÖĞRETMENE İHTİYACI YOK. Git kendine başka bir iş bul. Saygılarımla
Sınava geç kalan, geç başlar, niye alınmıyor, tam bizim ÖSYM’ye yakışır bir davranış, soruları çaldırırlar ama geç kalanları almazlar. Bizim zamanınızda 30 dk geç kalsak alırlardı ve birşeyde olmazdı.
salaksınız kardeşim salaakkk!! siz kendinizi geleceğinizi düşünmüyorsanız başkaları neden düşünsün!! biz zamanında sınava girerken en az 1 saat önceden sınav yerinde olurduk. şimdiki gençlerle bizim gençliğimiz arasında her konuda ama her konuda uçurum var. şimdiki gençler inanılmaz sorumsuz ve ilgisiz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler