PlayStation 5 ve Dualshock 5 kanlı canlı görüntülendi! Bir efsane mi doğuyor?

Sony’nin PlayStation 4’ten sonraki oyun konsolu olacak olan PlayStation 5 için bir bekleyiş daha sona erdi. PlayStation 5’in ve PlayStation 5’in kontrolcüsü DualShock 5’in en net görüntüsü sızdırıldı. İşte yeni tasarımlarıyla PlayStation 5 ve DualShock 5…

PlayStation 5 ve Dualshock 5 kanlı canlı görüntülendi! Bir efsane mi doğuyor?

PlayStation 5 (PS5) Sony tarafından resmen dile getirilişinin ardından hemen hemen her gün teknoloji gündemini meşgul ediyor. Daha önce PlayStation 5’in geliştici kitine ait pek de net olmayan ancak PlayStation 5’in genel geçer özellikleri ve tasarımı hakkında bilgi veren görseller gördük. Ancak böylesine net görselleri ve yenilenmiş DualShock 5 kontrolcüsünü ilk kez görüyoruz.

İŞTE KARŞINIZDA PLAYSTATİON 5 VE DUALSHOCK 5

TechRadar’da yer alan bir haberle ortaya çıkan PlayStation 5 ve DualShock 5 kontrolcüsünün görüntüleri büyük etki yarattı. Bu denli etki yaratan görsele baktığımızda, yeni nesil DualShock 5’in tasarımındaki en büyük değişiklik, orta kısma yerleştirilmiş olan ekran oluyor. Bunun yanı sıra yeni nesil PS5 kontrolcüsüne bir mikrofon eklenmiş gibi görünüyor. Önceki nesil kontrolcülerde bulunan aydınlatma çubuğunun ise DualShock 5’te yer almadığını görüyoruz.

Picture1

PlayStation 5 geliştirici kiti ise aynı önceki sızıntılarda olduğu gibi bir tasarıma sahip. Üstündeki V şekli bizlere her ne kadar PlayStation’ın beşinci nesil imzası gibi gelse de nihai tasarımının nihai tasarım ile alakası olmayacağını düşünüyoruz. Ancak ‘’hayır bakın böyle olacak işte bu tasarımla gelecek’’ diyorsanız, ufak bir Google aramasıyla PlayStation 4 için dağıtılan geliştirici kitinin tasarımıyla piyasaya sürülen PlayStation 4 ile arasındaki farklara bakmanızı öneririm.

PLAYSTATİON 5 NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Gelelim fasulyenin faydalarına. Sony’nin resmi duyurusuna göre PlayStation 5 2020 yılında satışa sunulacak ancak henüz kesin bir tarih yok. Otoritelerin düşüncelerine göre ise yeni PS5, 2020 yılının son çeyreğinde bizlerle buluşacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler