Red Bull Music Festival’de sahne alacak Kabus Kerim’in ‘Köklere Dönüş Yolculuğu’

Türk rap müziğinin öncü isimlerinden ve efsane grup Cartel’in kurucularından olan Kabus Kerim’in Nürnberg’den başlayıp Anadolu’da sona eren keşif yolculuğunu anlatan ‘Kabus Kerim’le Köklere Dönüş’ beş ayrı bölüm halinde yayınlandı.

Red Bull Music Festival’de sahne alacak Kabus Kerim’in ‘Köklere Dönüş Yolculuğu’

Serinin dördüncü bölümüne buradan ulaşabilirsiniz. Kabus Kerim Red Bull Music Festival kapsamında 5 Ekim Cumartesi akşamı Dasdas’ta gerçekleşecek Kan Kardeşler Gecesi’nde sahnede olacak.

Türk rap müziği deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Kabus Kerim, redbull.com’a özel olarak hazırlanan ‘Kabus Kerim’le Köklere Dönüş’ video serisiyle takipçilerini müzikal yolculuğunu ve yeni keşiflerini kendisiyle birlikte deneyimlemeye çağırıyor. Bu eşsiz yolculuk Kabus Kerim’in kişisel ve müzikal hayatını paralel olarak ele alıyor.

5 ayrı bölüm halinde yayınlanan seride Kabus Kerim’in Nürnberg’de başlayan yolculuğuna; Edirne, Manisa, Aydın ve Ankara gibi şehirlerde çekimlere katılan Ahmet İşçitürk, Derdiyoklar Ali, Yener Çevik, Kamufle gibi yerel müzisyenler de eşlik ediyor. ‘Kabus Kerim’le Köklere Dönüş’ beş ayrı bölüm halinde yayınlandı. Serinin dördüncü bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

5 EKİM'DE KAN KARDEŞLER GECESİ'NDE

5 Ekim Cumartesi akşamı Dasdas’ta düzenlenecek “Kan Kardeşler Gecesi”nde; İstanbul-Berlin arasında birnevi ‘hip hop köprüsü’ kurulacak. Türkçe rap’in en önemli temsilcilerinden Ceza, 90'ların meşhur rap topluluğu Cartel'in kurucu üyesi Erci E., yine Cartel’in eski üyelerinden ve günümüzün en beğeni toplayan isimlerinden Kabus Kerim’in yanı sıra; Almanya'da yaşayan ‘flow’ üstadı Türk MC Defkhan hip hop dünyasının yakın takipçilerini ağırlayacak.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler