Resmi Gazete'de yayımlandı! Tütün ürünlerinde düz paket uygulamasına aralıkta geçilecek

Tarım ve Orman Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle 5 Temmuz'da yürürlüğe girmesi öngörülen "tütün mamullerinde düz ve standart paket" uygulaması en geç 5 Aralık'ta başlayacak. "Tütün mamullerinde düz ve standart paket" uygulamasına en geç 5 Aralık'ta geçilecek ve 5 Ocak 2020'den sonra piyasada eski tip paket bulunmayacak.

 Resmi Gazete'de yayımlandı! Tütün ürünlerinde düz paket uygulamasına aralıkta geçilecek

Tarım ve Orman Bakanlığının Tütün Mamullerinin Üretim Şekline, Etiketlenmesine ve Denetlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, tütün mamulü çeşidini belirleyen ayırt edici ibare paketlerin ön yüzeyinde yer alacak. Nargilelik tütün mamulü paketlerinin iç ambalajı ile puro ve sigarillo paketlerinin varsa iç ambalajları üzerine marka ve ayırt edici ibare siyah renkle yazılacak.

Karton malzemeden yapılan tütün mamulü paketlerinin iç yüzey rengi "Pantone 448 C Mat" bitişli veya beyaz rengin yanında kraft kahvesi renginde de olabilecek. Sigara dışındaki tütün mamullerinin şeffaf olmayan iç ambalajında ise "Pantone 448 C Mat" bitişli rengin yanı sıra gümüş rengi kullanılabilecek.

Üretim tarihi ve üretim kodlama bilgileri, siyah zemine beyaz renkte yazılacak.

Tütün mamullerinde "düz ve standart paket" uygulamasına en geç 5 Aralık 2019'da geçilecek ve 5 Ocak 2020'den sonra piyasada eski tip paket bulunmayacak.

Düz ve standart paket uygulamasına geçiş tarihi daha önce 5 Temmuz olarak planlanmıştı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
içmeyin icirmeyin sigarayı vergiyi yüzde beşyüz arttırın. Alkol e de aynı. gençliğimiz heba oluyor.
önce insanlara yaşamaya değer bi hayat bir ülke verin.
@shady1989 fiyat arttırmak çözüm değil. Üretmeyinnn
@shady1989 aynen araçlarla da insanlar kaza yapıyor o yüzden 100 bin TL olan aracın vergisi 250 bin 3 lira olan benzinin vergisi 4 TL değil mi? Bence bunlara da en az %500 vergi zammı yapılsın... Ekmek de şeker hastası yapıyor 1 ekmekte en az 20 tl vergi olmalı... Ha bu arada elektriğe de %15 zam geldi hüloooggg devletimiz çarpılmayalım diye zam yapmıştır kesin.... Zihniyete bak hizaya gel !!!!!
bir paket sigaranın 17 dalı vergi olur mu? 100 liralık mazotun 42 lirası vergi olur mu?
eskiden deolurdu "yol su kıl" olarak dönerdi.şimdi cami tarikat ve akraba kayırmaccılığı usulsüzlk takıyye" olarak geri dönmüyor.o da reyize gidiyor hamdolsun.
@ergenekonturkiye saray hz leri böyle istedi
bence sigaraya en ağır vergiyi getirsinler.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler