Roma, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Cengiz Ünder için kararını verdi

Roma, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Cengiz Ünder'in paylaşımıyla ilgili olarak milli futbolcumuza herhangi bir yaptırımda bulunmama kararı verdi.

Barış Pınarı Harekatı'na destek veren ve asker selamı yaptığı fotoğrafı sosyal medyadan paylaşan Cengiz Ünder için kulübü Roma'nın kararı ortaya çıktı.

Tuttomercatoweb'te yer alan habere göre; Roma'nın Cengiz Ünder'in bu paylaşımıyla ilgili olarak milli futbolcumuza bir yaptırımı ya da uyarısı söz konusu değil...

Haberde bu kararın yönetim tarafından verildiği, asker selamının Arnavutluk maçında coşkulu bir jest olarak başladığı ve bunun Suriye'de savaşta olan askerler için bir mesaj olduğuna vurgu yapıldı.

141020191544327690816

İTALYAN SENATÖR, 'TÜRKİYE'YE GERİ DÖNSÜNLER' DEMİŞTİ
İtalyan Senatör Roberto Calderoli, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Cengiz Ünder ve Merih Demiral için "Eğer milliyetçilik yapmak istiyorlarsa, evleri İstanbul ya da Ankara'ya geri dönsünler. Türkiye'de çok iyi şekilde karşılanacaklardır. İtalyan kulüplerinden kazandıkları milyonları bıraksınlar ve Beşiktaş, Fenerbahçe ya da Galatasaray'a gitsinler. Roma ve Juventus taraftarları onların formayı çıkarmasını ve takımdan ayrılmasını isteyerek iyi yaptı" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
yabancı daha doğrusu gavur takımlarında olan sporcularımız için dört büyüklerin acilen açıklama yapması kapılarının kendilerine açık olduğu beyan edilmelidir. Herşey para değildir. Bana bu zulmü reva gören dünya devi bi kulüp de olsa tercihimi özgürlükten vatan severlikten yana kullanırım. Yaşasın canım ülkem Türkiye'm!
Sıkıntı bızımkılerın buraya gelmek istememesi yoksa hepsini isterler zaten sor bakalım gelecekler mi adam ülkesine selamla destek veriyor diye olay nerelere geldi..
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
Bir TÜRK futbolcunun yurt dışında oynayıp kendi ülkesi için savunduğu şeyleri destek vermesi gayet normaldir ..Aynı şey ülkemizde oynayan yabancı futbolcular içinde geçerlidir hoş görü herzaman kazanır ...bu ülkede isralli futbocularda oynaı ve hiç biri ayrım şiddet görmedi çünkü gutbol görselliktir bir heycandır tutkudur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler