Safra kesesinden çıkan taşlar şoke etti! 4 personel 1 saatte sayabildi

Çorum'da karın ve mide ağrısı ile şişkinlik şikayetiyle hastaneye başvuran Kadın Yaşar'ın (60) safra kesesinden ameliyatla 3 bin 765 taş çıkarıldı. Taşlar 4 personel tarafından 1 saatte sayılabildi.

Çorum’da karın ve mide ağrısı ile şişkinlik şikayetiyle özel bir hastaneye başvuran Kadın Yaşar'ın yapılan muayenesi ve çekilen ultrason filminde safra kesesinde taşlar olduğu belirlendi. Ameliyata alınan kadının safra kesesinden 3 bin 765 taş çıkarıldı. Başarılı geçen ameliyatla kadın sağlığına kavuştu.

'BİNLERCE TAŞIN OLDUĞUNU GÖRDÜK'

Ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Aziz Cengiz, "Hastamız karın ve mide ağrısı ile karında şişlik şikayeti ile hastanemize başvurdu. Yaptığımız tetkikler sonrası safra kesesi ameliyatına karar verdik. Safra kesesini çıkarttığımızda içinde yüzlerce, hatta binlerce taşın olduğunu gördük. Uzun süren ameliyatın ardından safra kesesinden toplam 3 bin 765 taş çıkardık. Kapalı ameliyat sonrası çıkarılan taşlar bizi şaşırttı. Çıkan taşlar 4 personel tarafından bir saatte sayılabildi. Hastamız şu an çok iyi" dedi.

Kadın Yaşar ise "Beni bu taşlardan kurtaran doktoruma çok teşekkür ediyorum. Karnım ağrıyor ve şişiyordu. Şu an çok iyiyim" diye konuştu.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Hiç üşenmeden 4 personel bununla meşgul oldularsa, vay bu milletin, davletin haline...
Benimde mide bölgemde sürekli ağrım var her türlü tedavi denedim geçmedi tetkikleri yaptırdım endoskopi ilaçlı tomoğrofi ultrason çekimi kan bio testler hepsi doktor bana hiçbir şeyin yok dedi beyin ve sinir hastalıklarına git dedi senin sorunun kafanda der gibi ağrıyor yalan mı söylüyoruz bulamıyorlar . Acaba diyorum safra kesesinden kaynaklı olabilir mi biri yardımcı olabilir mi ne yapabilirim ?
safra kesene baktır.basit.10 dakka sürmez.kafan rahat olur
mırrayı az iç geçer.
@bulut_e_1982 KAHVE ÇAY VS ÇOK SIK İÇMEM ZATEN NE ALAKA ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler