Şanlıurfa'da tokalaşma bahanesiyle yaşlı adamın emekli maaşını alıp kaçtı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, yeni aldığı emekli aylığını sayan yaşlı adama tokalaşma bahanesiyle yaklaşan bir şahıs, yaşlı adamın parasını alıp kaçtı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay İlçenin Hayriye Mahallesi 9’ncu Sokakta meydana geldi.

Alınan Bilgilere göre 68 yaşındaki Hamza Canbekler isminde yaşlı adam, oğluna ait marketin önünde yeni aldığı emekli maaşını saydığı sırada, yaşlı adamı ve paralarını gözüne kestiren bir kapkaççı, önce tokalaşma bahanesiyle yaklaştığı yaşlı adamın elindeki yaklaşık bin lirayı alıp kaçtı. Yaşlı adam bir süre olayın şokunu yaşarken, kapkaççı koşarak izini kaybetti. Kapkaçın yaşandığı o anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Olay yerine çağrılan polis ekipleri, güvenlik kamerasından eşkalini tespit ettiği kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

Olayla ilgili açıklamada bulunan Hamza Canbekler’in oğlu İhsan Cankbekler, "Babam emeklidir, emekli maaşını çekip, borçları dağıtmak için dükkânın yanında oturup aldığı paraları saydığı sırada, kameralara yansıyan bir genç önce ayakkabısının bağlarını bağladıktan sonra, babama tokalaşma bahanesiyle yaklaşıyor ve sonra babamın elindeki paraları alıp kaçıyor. Bizde polisleri çağırdık, emniyet kamera görüntülerinden eşkâlini tespit ettiği kapkaççıyı yakalamak için çalışma başlattı” dedi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
yakalansa ne olacak eşgalini belirlediniz yakalayın verin bir 24 yıl bakalım bidaha kimse yaparmı yakalayıp arka kapıdan serbest bırakıyorlar
Herkesin gözü önünde,sokak ortasında paramı sayılır amca?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler