Sarımsak tansiyonu düşürür mü? Her gün bir tane yerseniz...

Sarımsağın şifalı özellikleri binlerce yıldır doğal tıbbın bir parçası olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Sarımsak, etkili bir şekilde enfeksiyon ve hastalıklarla savaşan antioksidan gibi güçlü bir antibiyotiktir. Yüksek tansiyondan şikayetçi olanlar "sarımsak tansiyonu düşürür mü?" sorusunu detaylandıracağız, buyursunlar.

Sarımsak tansiyonu düşürür mü? Her gün bir tane yerseniz...

Özellikle iç hastalıkları ve cilt için tüketilen sarımsak, alternatif tıbbın en önemli besin kaynağıdır. Özellikle aç karnına tüketildiğinde sarımsak gerçek bir şifacıya dönüşecektir. Çünkü karnınız boş olduğu için midenin sarımsaktaki besinleri tamamen emebilmesi daha kolay olur. Peki, sarımsak gerçekten tansiyonu düşürür mü?

SARIMSAĞIN FAYDALARI NELERDİR?

Sarımsağın sağlığa yararları oldukça fazladır. Sarımsak, yüksek tansiyondan şikayet edenler için, kan basıncını kontrol altında tutmanın en kolay ve en güvenli yoludur. Hepsinden iyisi de, günde bir kez almanız yeterlidir ve çeşitli ilaçlarla olduğu gibi hiçbir yan etkisi yoktur.

Herhangi bir iltihaplanma, sarımsak ile önlenebilir ve iyileştirilebilir. Artritli olanlar sarımsaktan muazzam şekilde faydalanabilirler. Aç karnına sarımsak tüketmek sadece artrit semptomlarıyla savaşmanıza değil, aynı zamanda bu acıyı dindirmeye de yardımcı olacaktır.

GÜNDE BİR KEZ ALIN ENFEKSİYONDAN KURTULUN

Bu mucizevi bitki sizi enfeksiyon mantarı, siğiller, bakteriler ve diğer tüm bakteriyel enfeksiyonlardan uzak tutar. Zaten bu enfeksiyonların bir kısmından mağdur olmanız durumunda, günde bir kez sarımsak alın, birkaç gün içinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Sarımsak bağışıklık sistemi üzerinde de etkilidir. Zayıf bağışıklık sistemi artık yaygın bir şey. Bağışıklık sisteminin zayıflaması nedeniyle, sıklıkla soğuk algınlığı, grip, burun alerjileri ve ciddi hastalıklar söz konu olur. Sarımsak bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar ve sistem güçlü olduğunda sizi koruyabilir.

Bir diş sarımsak, 12 mg potasyum, 5 mg kalsiyum ve 100 kükürt bileşiğine sahiptir.

Sarımsak akciğerler için de çok faydalıdır. Solunum hastalıklarının önlenmesinde ve tedavisinde yardımcı olur. Pnömoni, bronşit, tıkanıklık, öksürük ve çok daha fazla rahatsızlığı önler.

Sarımsak, tansiyonu kontrol altında tutarak yan etkilere yol açmadan hipertansiyon için de en iyi doğal ilaçtır.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
evet çok faydasını gördüm hatta alete de iyi geliyor haftada 10-12 ye çıkardım banamısın demiyor
KOKUSUNU NAPCAZ?!! iŞE GİDECEKLERE
@muradk dis halinde ezmeden hap gibi yut
bunu annem yıllardır söylüyor bunlar yenimi farkına varmışlar :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler