SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Seçil Erzan vurgununda yeni perde! Rezan Epözdemir 'bu bir akıl tutulması' diyerek o detayları açıkladı

Avukat Rezan Epözdemir CNN Türk'te son günlerde Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Seçil Erzan ve ünlü futbolcular arasındaki dolandırıcılık davası hakkında açıklamalarda bulundu. Epözdemir, olayla ilgili "bu bir akıl tutulmasıdır" diyerek davanın tüm detaylarını anlattı. İşte bütün detaylar!

Seçil Erzan vurgununda yeni perde! Rezan Epözdemir 'bu bir akıl tutulması' diyerek o detayları açıkladı

Denizbank'ın Florya'daki şubesinde çalışan Seçil Erzan, futbol dünyasından önemli simaları toplamda 43 milyon dolara aşan bir miktarda dolandırdı. Müştekiler arasında Emre Belözoğlu, Arda Turan, Selçuk İnan, Fernando Muslera ve Emre Çolak gibi futbol camiasının yıldız isimleri de var. Konuya ilişkin ilk duruşma 21 Ekim tarihinde görülmüştü. 14 saat süren duruşmada gergin anlar yaşanmıştı.

İLK DURUŞMA 14 SAAT SÜRMÜŞTÜ

Kamuoyunda Denizbank fon dolandırıcılığı olarak bilinen davanın ilk duruşması 21 Ekim saat 10.30'da başladı ve 00.30'da bitmişti. Yaklaşık olarak 14 saat süren duruşmadan sanıklar Seçil Erzan, Ali Yörük, Atilla Yörük, Nazlı Can, Asiye Öztürk, Hüseyin Elibol ve müştekiler Emre Çolak, Emrah Çolak, Musa Mert Çetin Volkan Bahçekapılı, Burhan Taşpolat, Evrim Pınar Güzel, Ömer Kahraman, Terim Arıcan, Uğur Gözaçan, Nurettin Gözaçan dinlenmişti.

Screenshot_4

43 MİLYON DOLARLIK VURGUN

Avukat Rezan Epözdemir'in davanın detaylarıyla ilgili CNN Türk'te önemli açıklamalarda bulundu.

Epözdemir'in açıklamalarından satır başları;

"Seçil Erzan 2013'ten sonra sistemi kuruyor, 2020'den sonra ise para alışlar başlıyor. Seçil Erzan'ın topladığı miktar 43 milyon dolar BDDK raporunda görünen.

(Arda Turan'ın Seçil Erzan'la telefon görüşmesini kaydedip delil olarak sunması hakkında) Arda Turan'ın yaptığı şey hukuka aykırı normalde. Bu kaydı alamazsınız normal şartlarda. Delil olarak sayılamaz. Hukuka aykırı yollardan elde edilen bulgular delil olamaz. Bizde hukuka aykırı bir delil ne zaman delil olur? Yargıtay'a göre; ani gelişecek veya başka türlü bir delil elde etme şansınız olmayacak.

"BU BİR AKIL TUTULMASIDIR"

(Seçil Erzan'ın ifadesinde yer alan 'kimseyi ikna etmedim' ifadesi hakkında) Seçil Erzan ifadesinde kimseyi ikna etmek için gayret göstermedim diyor. Nasıl gayret göstermemiş? Kendisi ikna etmiş 5-6 defa aramış, kurumsal fonumuz özel fonumuz demiş. Kurumsal güven esasıyla gitmiş ve referansla yapılmış bu iş. Bu paralar normal koşullarda hesaptan hesaba geçmeliydi. Islak imzalı kaşeli belge verilmiş. Güven ilişkisine bağlı ilerlenmiş. Bir akıl tutulması bu. Emre Çolak, Selçuk İnan şubede vermişler paraları. Ortada bir dolandırıcılık hadisesi var. Yürüyen bir yargılama sistemi var.

(Sosyal medyada çıkan 'dolandırıcılık değil mi?' tartışmaları hakkında) Dolandırıcının hiç mi suçu yok? Burada sizin bir kurumsal kimliğiniz var dolandırılanlar da Seçil Erzan'ın kurumsal kimliğine güvenip inanıyor. Ticari teamüllere uygun olsa hesaptan hesaba gider. Bu iş bu yüzden bir dolandırıclık zaten. Elden verilmesi şüpheli bir durum. 'Bu bir fon, kurumsal fonumuz. Banka yöneticilerimiz var. Ve bu fonda önemli bir kar getirisi var fakat dışarıdan bir kimseye verilmiyor bu fon' tarzında söylemler kullanıyor Seçil Erzan.

PARALAR NEREDE?

(Seçil Erzan'ın futbolculardan aldığı paraları borsada kaybettiği iddiaları hakkında) Erzan diyor ki ben yatırım yaptım kaybettim. Tefecilerin eline düştüm, bu futbolculardan gelen parayı da tefecilere kaptırdım diyor. Tefecilere verdiği miktar 7-8 milyon dolara tekabül ediyor. Paranın geri kalanına dair bir bilgi yok. Seçil Erzan ifadesinde borsada kaybettikten sonra bazı futbolculara 'bana para bul' dedim diyor. Bulduktan sonra da bu parayla tefecilere ödeme yapılmış."

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler