Selçuk Bayraktar: 1,5 milyonu da aştık ve dünya rekoru kırdık

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST İstanbul’da 1,5 milyon ziyaretçi sayısını aştıklarını ve dünya rekoru kırdıklarını söyledi.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST İstanbul’un ödül töreninde konuştu.

Bu pırıltıya 6 gün boyunca sabahtan akşama kadar şahit olduklarını belirten Bayraktar, "Dün 1 milyonu aşmıştık, bugün 1,5 milyonu da aştık ve dünya rekoru kırdık." dedi.

Artık milli teknoloji hamlesi aşısının tuttuğunu dile getiren Bayraktar, "50 bin genç kardeşimiz ve sonrakiler ülkemizi, teknolojide inşallah lider yapacaklar. Buradaki genç kardeşlerimiz, hepsi teknolojinin şampiyonları. Ülkemizi uzayda, havacılıkta, yüksek teknolojide dünyada liderliğe taşıyacaklar." diye konuştu.

1,5 milyonu aşkın ziyaretçinin kendileri için büyük bir cesaret kaynağı olduğunu ve en büyük desteği bir anlamda bunun verdiğini ifade eden Bayraktar, sözlerine şöyle devam etti:

"Aziz milletimize hepinizin huzurunda tüm kalbimle teşekkür ediyorum. TEKNOFEST İstanbul, büyük bir takım oyunu. Önde biz görünenler dışında yüzlerce, binlerce sessiz gönüllüsü var. Onlara da en içten minnet duygularımı iletmek istiyorum. Bunun yanında tüm emek verenlere, tüm heyecanını duyanlara, tüm paydaşlarımıza, ziyaretçilerimizle bire bir ilgilenen güvenlik güçlerimize, organizasyonda görev alan tüm ekip arkadaşlarımızı tüm kalbi duygularımla selamlıyor, teşekkürlerimi iletiyorum. Tam bağımsız, güçlü ve müreffeh bir Türkiye için 3. TEKNOFEST’te buluşmak üzere."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bizim millet sever uçakları helikopterleri
bu dünya rekoru yetmez yağmur olmasa aslında bunu 5 yada 8 milyon olması gerekirdi bunca yıllık bizi uyutanlara birde milli başkan geçinenlere vatanı satanlara güzel bir ders olur bu rekor yetmez dahası lazım artık herşeyimiz milli v eyerli olmalı yolçu uçağımız uçak motorlarımız da dahil laserli silahlar nükleer füze istiyoruz pakistan bile yaptı derhal bizim de olmalı iran da az kaldı oda yapacak bu piç abd bitti artık ondan korkacak halimiz yok dik duracağız gerekirse savaşırız ama o çok korkak jonileri bizimle savaşamazlar ancak çay bahaseyile çuval geçirirler o çuvalı unutmadık
Allah silah tüccarlarını kahretsin.Abd veya Rusya silah yapıyor bunu masumları öldürmek için alan teröristler de var bize düşmanlık yapabilecek ülkeler de var.Sen de silah yapıyor ve başka ülkelere satıyorsun o silahlar nerede kime karşı kullanılacak bilmiyorsun.Bir masum insan dahi bu silahla ölürse vebali onu yapanın satanındır.Ne demek istediğimi de herhalde az aklı olan herkes anlıyordur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler