Şeyma Subaşı'nın kitabı Sadece Şeyma'daki hatayla ilgili yayınevinden açıklama

Şeyma Subaşı'nın çok konuşulan kitabı Sadece Şeyma'da cilt tavsiyeleri bölümünde “hidrolik asit ve nemlendiriciyi unutma” yazılması eleştirilere neden oldu. Kitaptaki bu hatayla ilgili yayınevi bir açıklama yaptı.

Şeyma Subaşı'nın kitabı Sadece Şeyma'daki hatayla ilgili yayınevinden açıklama

Şeyma Subaşı'nın Haziran ayında piyasaya çıkan 'Sadece Şeyma' kitabında "Cilt ve Beslenmeye Dair İpuçlarım" kısmında hidroklorik asit ile hyaluronik asit karıştırılarak okuyucuya “hidrolik asit ve nemlendiriciyi unutma” tavsiyesinde bulunuldu.

Hyaluronik asit cilt bakımı için kullanılırken, hidroklorik asit ise halk arasında “tuz ruhu” olarak bilinen ev temizliğinde kullanılan zehirli bir asit.

Sosyal medyada tepki çeken bu hata karşısında yayınevi açıklama yaptı. Sadece Şeyma kitabını basan Dex Yayınları'ndan yapılan açıklamada kitaptaki yazım hatasının yeni baskılarda düzeltildiği belirtildi.

Untitled-1

Yayınevinden yapılan açıklama şöyle:

"Sadece Şeyma kitabımızın 132. Sayfasında geçen “Hidrolik asit” bir yazım hatasıdır. Böyle bir madde bulunmamaktadır. Yeni baskılarımızda “Hyalüronik asit” olarak düzeltilmektedir. Okurlarımızın bilgisine sunarız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
şimdi bu kitabı alıp cildini hidrolik asirle temizlemeye kalksan birgüzel yüzün yansa. Şeymayı mahkemeyeverip tazminatı çatır çatır alıp yesen.
seni de ünlü yaptılar yaaa helal valla
KIM YAZDI LAN BUNU ŞEYMAMI O SÖZÜ SÖYLEYEMEZ O
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler