Soğanı Dörde Bölüp Sirke Dökünce Bakın Neler Oluyor!

Soğan, doğrarken çektirdiği acılara ve bitmeyen gözyaşlarına sebep olsa da birçoğumuzun vazgeçemediği bir sebze. Neredeyse tüm tencere yemeklerin içinde bulunur ve hemen hemen her balığa eşlik eder.

Bu ipucuyla soğanı en güzel şekilde sunabilirsiniz.


Öncelikle soğanı dört eşit parçaya bölün. Ardından böldüğünüz noktalardan tekrar dört eşit parça çıkarın. Yani elinizde toplam 8 eşit parçalı bir soğan kalmış olması gerekiyor.

Ev yapımı çıtır soğan halka için tıklayın

Dilediğiniz kadar soğanı bu şekilde bölüp üzerine 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı balzamik sirke dökün. Sirke ve zeytinyağının soğan tarafından emilmesi için elinizle de karıştırın. Bütün soğanları birbirine değmeyecek şekilde bir tepsiye dizin, tuz ile karabiber serpin. Üzerini folyo ile kaplayıp 20 dakika kadar bekleyin.


Sizce nasıl görünüyor?YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
bunun kesinlikle ne ekşi ne zeytin yağı nede başka bir şeyle alakası var bu FİZİK. fırın sahnesini görmeden önce 'fırına atmasa bari dedim' attı. olay şu her maddenin kendine ait bir denge ve mukavemeti vardır. soğan fırınlanmadan önce parçalandı. toplu durmasının sebebi mukavemetinden. fakat soğan ısıtılınca mukavemeti azalır. en dıştaki bölümlerin ağırlık merkezi kaydığı ve mukavemetinin ısı ile azalacağı için en dışarıdaki bölüm aşağı doğru inmeye başlar. ortadaki kısımlar hala dik olması iç kısımlarda ısının diğer dış yaprakların koruması ve denge noktasının hala soğanın merkezinde olması
@kutlay00 ustte bahsettigin zeytin yagi balsamico vs soganin sekil almasi ile alakali oldugu icin gosterildigini sanmiyorum ..sadece sogan,a daha ozel bir tat verebilmek icin ..
@kutlay00 mevzu tamamen soğanın mukavemetsizliğinden
yalnız döktüğü şeyler zeytinyağı ve nar ekşisi. en son da tuz. sirkelik bir durum yok yani.
@klavye123456 Balzamik sirke böyle olur, nar ekşisi değil.
@klavye123456 balsamik sirke şekilde olur yalnız. Elma veya üzüm sirkesi dökmüyor.
tamam da sıf görüntü olsun diyemi bu
@baretta24 AMA, GÖRÜNTÜSÜDE GÜZEL
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler