EĞİTİM

SON DAKİKA | Tüm Türkiye'de okullara verilen ara uzatıldı! Okullar ne zaman açılacak? Bakan Özer duyurdu...

Deprem bölgesinden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Depremden yoğun şekilde etkilenen illerimizin dışında kalan şehirlerde de okulların 13 Şubat'a kadar tatil edildiğini açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı son dakika açıklamasında "Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle eğitim öğretime verdiğimiz arayı tüm Türkiye'de 20 Şubat’a kadar uzatma kararı aldık" dedi. Öte yandan YÖK, bahar eğitim ve öğretim dönemi açılışının ikinci bir duyuruya kadar ertelendiğini açıkladı.

Son dakika: Kahramanmaraş'taki depremler sonrasında Türkiye genelindeki okullarda eğitim 13 Şubat'a kadar ertelenmişti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı yeni açıklamada tatil süresinin 20 Şubat'a kadar uzatıldığını açıkladı. Öte yandan YÖK'ten de bir açıklama geldi.

SON DAKİKA | OKULLARIN TATİL SÜRESİ UZATILDI

Bakan Özer yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Tüm Türkiye’deki gönüllü öğretmenlerimiz zaten burada da görüyorsunuz. Balıkesir’deki öğretmenlerimiz burada. On binlerce öğretmenimiz sahada dolayısıyla bu süreci aksatmamak için tüm Türkiye’de 71 ildeki 13 Şubat’a kadar olan tatili 1 hafta daha uzatıyoruz. Yani 71 ilde 20 Şubat itibariyle eğitim öğretim başlayacak."

YÖK: İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR ERTELENDİ

Öte yandan Yükseköğretim Kurumundan da (YÖK) bir açıklama geldi. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, "Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 günü meydana gelen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen deprem nedeniyle; bu bölgeden olup diğer illerdeki yükseköğretim kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin eğitim ve öğretime katılamayacak olmaları, bu öğrencilerimizden bir kısmının yakınlarının afetten doğrudan etkilenmiş olmaları, yükseköğretim kurumlarımızdaki başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik ve idari personelimizin arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılmaları dikkate alınarak, tüm yükseköğretim kurumlarımızda bahar eğitim ve öğretim döneminin açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir" denildi.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler