SPOR

CANLI

Son Dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç konuştu! ''Trabzonspor camiasına sesleniyorum...''

Son Dakika Fenerbahçe Haberleri: Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin kararına ilişkin FBTV’de açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım ile ilgili verilen beraat kararı Yargıtay tarafından onaylanmıştı. Kararla birlikte eski yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu hakkında verilen beraat kararları da Yargıtay 5. Dairesi tarafından onanmıştı. İşte detaylar...

Son Dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç konuştu! ''Trabzonspor camiasına sesleniyorum...''

Son dakika: Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, açıklamalarda bulundu. Ali Koç, "Bugün beklediğimiz karar çıktı. 27 Aralık 2021 tarihi Fenerbahçe Spor Kulübü'nün tarihi günlerinden biridir." dedi. Trabzonspor camiasına seslenen Koç, "Trabzonspor camiasına sesleniyorum. UEFA şunu verdi bunu verdi demeyin. Hiç inandırıcılığınız yok. Daha da sıkıntıya girersiniz" ifadelerini kullandı.

"BÜYÜK BİR SEVİNÇLE KARŞILIYORUZ"

406726-1690605011

"Beklediğimiz karar çıktı. 27 Aralık 2021 tarihi, Fenerbahçe'nin tarihi günlerinden biridir. 3 Temmuz 2011'de başlayan süreç, tam 10 sene sonra zaman aşımına birkaç ay kala nihayet açıklanmıştır. Bunu, büyük bir sevinçle karşılıyoruz."

"TRABZONSPOR CAMİASINA SESLENİYORUM..."

"UEFA'ya sorduğunuz zaman size biz men etmedik der. UEFA'nın kararını ülkemizin federasyonu verdirtti. Dik duran bir federasyon yoktu. Trabzonspor camiasına sesleniyorum. UEFA şunu verdi bunu verdi demeyin. Hiç inandırıcılığınız yok. Daha da sıkıntıya girersiniz."

"ALLAH DÜŞMANIMIN BAŞINA VERMESİN"

FHnlgBdXIAALUvB

"Bazı kesimler 17-25 Aralık, 15 Temmuz diyor ve bu günleri de Allah ülkemize bir daha hiç göstermesin. Bizim yaşadıklarımızı Allah düşmanımın başına vermesin. O günlerin ne kadar acı olduğunu bizler yaşadık, bizler biliriz"

ALİ KOÇ'UN CUMHURBAŞKANINA MEKTUBU

fenerbahcede_baskan_ali_714ee_800

222

CUMHURBAŞKANININ, FENERBAHÇE'YE MEKTUBU

111

222

333

444

5555

"POLİSLER SAVCILIK YAPIYORDU"

"Polisler savcılık yapıyordu o dönem. 1. Polis Fezlekesi'ni yazanların hepsi FETÖ'den cezaevinde. FETÖ üyesi oldukları ispatlandı. Bunların yazdığı raporla UEFA'dan men edildik. Dik durabilen bir TFF yoktu o dönem. UEFA, o dönem kararı TFF'ye aldırttı."

"UEFA SOPASIYLA..."

"UEFA'nın savcısı gelecek, yüce Türk adaletinin bir savcısıyla görüşecek. Niye? Varmak istedikleri noktaya kendileri varamayacakları için UEFA sopasıyla hem kendilerini sorumluluktan kurtaracaklar hem de Fenerbahçe'ye istedikleri cezayı verdirteceklerdi."

"İNSAN DÜŞÜNDÜKÇE SİNİRLENİYOR"

fenerbahcede_baskan_ali_c84ce_800

"Pierre Cornu 'Ben geldim, beni havaalanından Arıboğan ve Helvacı' diyor. Sinirleniyor insan düşündükçe. 'Sordum arabada, Fenerbahçe'nin şike yapmamış olma ihtimali yüzde 1 bile mi yok. Kesinlikle yok dediler bana' diyor. TFF ne yapıyor, Türk takımlarının hakkını korumalı. En önemli iki figür orada bunu söylüyor. Sonra diyorlar ki, 'Biz Fenerbahçe'ye karşı bir yaptırım kararı alamayız. Can güvenliğimiz tehlikeye girer. Siz yapın' diyor. Bu adamlar şu an ellerini kollarını sallayarak hayatlarına devam ediyor. Fenerbahçe neler çekti. Onlar da çekecek. Öyle ya da böyle çekecek. Hesap zamanı şimdi! Süreç hukuken bitti ama hesap olarak bitmedi."

"MEMLEKET ELDEN GİDİYORDU"

"Bu kupa bizimdir, zaten bizimdi ve bizimle de kalacak. Artık bunları geçelim. Futbol bir oyun sonuçta. Daha fazla gençlerimize zarar vermeyelim, sorumlu davranalım, hazmedelim ve hayatımıza devam edelim. Memleket elden gidiyordu."

"HAKKI YENENLER KAZANMIŞTIR"

fenerbahcede_baskan_ali_e883b_800

"Her zaman haklıyız dedik ama bu süreci buraya getirene kadar büyük bir mücadele verdik. Bugün hukuksuzluğa karşı hukukun galip geldiği bir gündür. Hakkı yenenler kazanmıştır."

"KİŞİLERLE BİR HESAP ZAMANI VAR"

"Hesap zamanı sadece finansal açıdan değil, manevi açıdan. Bu daha önemli. Finansal açıdan biz de sorumluluk altındayız. Halka açık şirket, bir dernek, milyonlara hitap eden bir sivil toplum kuruluşu. Biz bunun peşinden koşmazsak sorumsuz davranmış oluruz. Bir helalleşme yapılmak zorunda. Kişilerle bir hesap zamanı var."

"KULÜBÜ İPTEN ALDILAR"

fenerbahcede_baskan_ali_9d8a1_800

"Bugünden başlamak üzere önümüzdeki günlerde anlatacağımız çok şey var. O günleri hatırlamakta fayda var. Ülkemizde 1 yıl, başka ülkelerde 10 yıla tekabül ediyor. 10 yılda o kadar çok şey yaşandı ki, önce taraftarlarımıza ve sonra tüm Türkiye'ye hatırlatmakta fayda var. Bu camianın başkan Aziz Yıldırım önderliğinde nasıl kenetlenerek kulübünü ipten almasının müthiş bir hikayesi vardır."

"GEÇMİŞ OLSUN"

"Sayın Aziz Yıldırım'a, Sayın Şekip Mosturoğlu'na, Sayın İlhan Ekşioğlu'na, Sayın Tamer Yelkovan'a, Sayın Cemil Turan'a ve diğer 16 kişiye geçmiş olsun diyorum."

"GAZ YEDİK, DAYAK YEDİK AMA YILMADIK"

FHnnKj5X0AMN7kA

"Özellikle de Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun diyorum. Fenerbahçe camiası o günlerde çok yalnız bırakıldı. Sportif ve finansal açıdan iyi günlerimizdi. Bu camia kendi tırnaklarıyla, kendi gücüyle, kendi duruşuyla, kendi gerçekleriyle yapayalnız ve reva görüldüğü muameleye rağmen dimdik ayakta durdu. Başka camialarda bu yaşansa sonuç bu olmazdı. Başka camialarda o günün başkanına, yöneticilerine 'Aklanın gelin', 'Hukuk nezdinde savaşın gelin' diyerek camiadan ayırırlardı. Fenerbahçe bunu yapmadı. Fenerbahçe sıkı sıkıya durdu. Bu camia 7'den 77'e, kadından erkeğe, çocuktan yaşlısına müthiş ve fiziki mücadele verdi. Stadyumda, sokaklarda, adliyelerin önünde, Silivri'de mücadele verdi. Gaz yedik, dayak yedik, aşağılandık ama hiçbir zaman yılmadık."

"CAMİA SAHİP ÇIKMASAYDI..."

"Bunu Fenerbahçe camiası yaptı. Fenerbahçe camiası, başkanı ve yöneticilerine sahip çıkmasaydı durum hiç böyle olmazdı. Her camianın yapacağı bir şey olmadığını söylemek istiyorum."

"YA DEVLETİN YANINDASIN YA DA..."

FHnm_kdX0AgcfLi

"Masumiyetimiz hukuk kararıyla kanıtlanmıştır. Artık kimse lam cim etmesin.Bazı kesimler bir karar vermeli. Yüce Türk adaleti, bu kesimlerin bir karar vermesi lazım. Terör örgütünün mü, devletin mi yanında olacaklar. Karar vereceksiniz; 'Devletimin yanındayım' ya da 'terör örgütünün yanındayım'. Söz konusu Fenerbahçe olunca öyle, söz konusu diğer hukuksuz davalar olunca, Ergenekon vs. böyle olmaz. Ya devletin yanındasın, ya terör örgütünün yanındasın. Birileri buna karar verecek."

"BU KARAR KESİNDİR!"

"Çok uzun bir hukuk mücadelesi verildi. Bu hukuk mücadelesinin neticesinde bu karar kesindir. 'Kesin gibidir' diyenler olacaktır ama bu karar kesindir. Bu kararın değişmesi için Yargıtay Başsavcısı'nın itiraz etmesi lazımdır. Bunun için 30 günlük süresi vardır. Fakat, hayatın olağan akışına aykırıdır. Zira, Yargıtay Başsavcısı, beraatin onanması için mahkemeye görüş vermiştir."

"GÜVERTEDE PİSLİK KALMADI"

fenerbahcede_baskan_ali_f71b4_800

"O günden bugüne görüşünü değiştirecek gelişme olmamıştır. Keşke böyle bir zaferi konuşuyor, anlatıyor olmasaydık. Keşke bu süreç hiç olmasaydı. Fenerbahçe bu süreçten alnının akıyla çıktı ama çok tahribat yedi. Çok sevdiğim bir laf var. Fırtınılar tekneyi yıpratır ama güverteleri temizler. Bizde de aslında bu oldu. Biz çok büyük darbe yedik ve mücadele ettik. Ancak demin de dediğimiz gibi güvertede pislik kalmadı. Tamamen temizlenene kadar mücadele ettik. Bundan sonra da mücadele var. Bu iş bitmiyor. Zira, bu terör örgütünün bize yaptıklarından faydalanan, TV'lere çıkıp Fenerbahçe'yi yerden yere vuran, bu siyasetçisi olur, geleneksel medyacısı olur, sportif veya spor dışı medya mensubu olabilir, TV programları olabilir. Fırsat bu fırsattır, rüzgar da zaten buradan esiyor, dolayısıyla haksızlık, onursuzluk, adaletsizlik önemli değil, Fenerbahçe yerde, biz de vuralım diyen bir sürü insan oldu. TV'lere çıkan, bu terör örgütünün yanında duran, sitayişle bahseden, övgüler düzen bir sürü insan vardı. Bunlar sanki hiç olmamış gibi TV'lere çıkıp tamamen 180 derece aksi istikameti savunuyorlar. Bu insanlar çıkacaklar, Fenerbahçe ile ilgili görüşlerini söyleyecekler. Fenerbahçe bunlarla sonuna kadar mücadele edecektir."

"CUMHURBAŞKANIM, İÇİNİZ RAHAT OLSUN"

fenerbahcede_baskan_ali_57192_800

"Cumhurbaşkanımız bizim durumumuzu en iyi kavrayan, anlayan insanlardan biri. Yüksek Divan Kurulu'na geldiği zaman şöyle bir laf etmişti; 'Tarih boyunca ne dışarıdan ne içimizden çıkan düşmanlar bu kulübümüzü ülkesine ve insanına hizmet yolundan asla döndürememiştir. İnşallah önümüzdeki dönemde de aynı kararlılıkla yoluna devam edecektir!' Sayın Cumhurbaşkanım, içiniz rahat olsun. Biz aynı şekilde duruşumuzdan hiç taviz vermeden, hayatımız ve yolumuza kendi ilkelerimiz, değerlerimiz çerçevesinde devam edeceğiz. Bu süreçte sizin de göstermiş olduğunuz liderlik önemlidir. Siz de başında ne olduğunu anlayamadınız ama konuya vakıf olduktan sonra sergilemiş olduğunuz duruş kelimelerle anlatılamayacak kadar değerlidir. Allah bir daha hiçbir kurumu, kişiyi bu duruma maruz bırakmasın."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler