Son kullanma tarihi olmayan 5 ürün

Yiyeceklerin son kullanma tarihi sağlığımız için büyük önem taşır. Bazı yiyecekler var ki son kullanma tarihi olmalarına rağmen onları çok daha uzun süre sonra tüketebilirsiniz. işte son kullanma tarihi olmayan ürünler.

Son kullanma tarihi olmayan 5 ürün

Bazı yiyeceklerin üzerinde son kullanma tarihi yazsa bile onları sonsuz süreyle tüketebilirsiniz. Ürünü düzgün sakladıktan ve paketleri açmadıktan sonra son kullanma tarihini siz belirleyebilirsiniz.

Bal
bal
Kilerinizde bekleyen bal kristalleşse bile güvenle yiyebilirsiniz. Kristalleşen balı sıcak su dolu kabın içinde bekleterek çözünmesini sağlayabilirsiniz. Sonrasında gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Pirinç

pirinç

Işık olmayan, kuru ve serin bir yerde pirinci 20 yıl kadar saklamanız mümkün. Bu saklama yöntemi kuru erişte ve makarnalar için de geçerlidir.

Sirke

iStock-990364622 (2)

Sirkeyi ısı almayan bir yerde sakladıktan sonra ömür boyu saklayabilirsiniz.

Fıstık ezmesi

iStock-1051092868

Fıstık ezmesini açmadığınız süre, 2 ila 5 yıl arası bozulmadan saklayabilirsiniz. Fıstık ezmesinde bulunan o doğal yağ, koruyucu görevi görür. Ürünün bozulmadan beklemesine yardımcı olur.

Mısır unu

mısır

Mısır unu da çok uzun süre bozulmadan saklanan ürünlerden biridir. Yine buradaki önemli kural paketinin açılmamış olmasıdır.

Ancak unutmamak lazım ki kokusu ve görüntüsü değişmiş yiyecek ve içeceklerden uzak durmak en mantıklısıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler