Sosyal medyada tepki görmüştü! O tabela söküldü

Manisa'nın Kula ilçesinde bir lokantanın tepki çeken "Muhammet" yazılı tabelası, zabıta ekiplerince söküldü.

İlçede lokanta işleten Muhammet Kurnaz'ın dükkanı için yaptırdığı tabela sosyal medyada tepki gördü.

İşletme sahibinin adına atıfla "Muhamm" bölümünü kırmızı, "et" bölümünü siyah renkte hazırlattığı tabelaya çok sayıda eleştiri geldi. Tepki çeken tabela bu sabah belediye zabıta ekiplerince kaldırıldı.

Lokanta sahibi Muhammet Kurnaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendi ismiyle açtığı lokantanın tabelasının bu derece tepki göreceğini tahmin etmediğini belirtti.

İslam dinine ve Hz. Muhammed'e saygısızlık yapmayı hiç düşünmediğini, yanlış anlaşıldığını dile getiren Kurnaz, "Ben et lokantamıza kendi adımı verdim. Tepki çekeceğini düşünmemiştim. Kula Belediyesi zabıtası sabah gelerek tabelanın sökülmesi için işlem başlattı. Ekiplere gerekli yardımı yaptım. Yanlış anlaşıldım, özür dilerim." dedi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Yav nekadar cahil bir toplum olduk biz adam et dükkanı açmış ne var bunda müslümanlık böylemi olur kardeşim peygambere saygısızlık diyorlar ne saygısızlığı var bunda yıllarca böyle cahilleşti bu toplum yav bi tık ilerleyin be kardeşim bizde müslümanız o günah bu yasak bu ayıp diye diye pasifleştik bi kendinize gelin ya müslümanlığı işine geldiği gibi o kısmını alarak yaşamayın
o zaman günahlarsan uzak durmayalim. haram danda uzak durmayalim. Müslümaniz diye dolaşım. tamm oldu. cahil.
@baris_ozdemir_z0 niye bu tabela günahmı şimdi, mekruhmu, harammı. peki hocam sakız orucu bozarmı ?
@baris_ozdemir_z0 sonu T ile bitiyor D ile değil, o zaman Muhammed isimli çocukların ismi de değiştirilsin, küfür ediyorlar yada haram işliyorlar onlar ne olacak..
yani illa birini taklit etmek zorundasınız! biraz orjinal olun, biraz yaratıcı olun,
adamın soyadından belli zaten :D
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler