MAGAZİN

Squid Game alarmı! Öğrenciler panik yarattı

Güney Kore yapımı olan hayatta kalma, gizem, gerilim ve korku konulu drama televizyon dizisi olan Squid Game, Belçika'da krize neden oldu. Tüm dünyada izlenme rekoru kıran diziyi izleyen ilkokul öğrencileri, tenefüste "Kırmızı Işık, Yeşil Işık" oyunu oynayarak, birbirini tokatlıyor. Yönetim, arkadaşlarına zarar vermeyi sürdüren öğrenciler hakkında disiplin cezası uygulanabileceğini belirtti.

Squid Game alarmı! Öğrenciler panik yarattı

Belçika'da bir okul, bahçede öğrencilerin Squid Game dizisindeki oyunları canlandırması üzerine alarma geçti. Valon Bölgesi'ndeki Hainaut'da yer alan Erquelinnes Béguinage adlı ilkokulda öğrencilerin dizideki oyunları canlandırması yetkilileri endişelendirdi.

771121-61956506

Okul yönetimi, salı günü Facebook hesabı üzerinden velilere uyarıda bulunduğu bir gönderi paylaştı:

"KAYBEDEN KİŞİYE DAYAK ATIYOR"

"Değerli veliler, Squid Game adlı diziyi muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu dizide karakterler farklı çocuk oyunları oynuyor. Kaybedenler de eleniyor, yani öldürülüyor. Dizi, şiddet içerikli sahneleri nedeniyle 18 yaş altındakilere yasak. Öğrencilerimiz, dizide yer alan 1-2-3 güneş oyununu oynuyor ve kaybeden kişiye dayak atıyor."

squidgame_unit_103_1076_1632761726.0

VELİLERİ UYARDI

1-2-3 güneş oyunu, dizideki Kırmızı Işık, Yeşil Işık adlı oyuna denk geliyor. Yönetim, okulda oynanan oyunları dikkatle takip ettiklerini belirtirken, velilerden de çocuklarıyla konuşarak bu oyunların zararlı sonuçlara yol açabileceğini anlatmalarını istedi.

APDe7WlEViB6CbKt-637685991012257433

DİSİPLİN CEZASI UYGULANACAK

Okulun Facebook'taki mesajına 2 bine yakın yorum gelirken, gönderi yaklaşık 37 bin kez paylaşıldı. Yönetim, dizideki oyunları oynayıp arkadaşlarına zarar vermeyi sürdüren öğrenciler hakkında disiplin cezası uygulanabileceğini de belirtti.
_120782600_58763576

SQUİD GAME KONUSU

Popülerliği her geçen gün hızla artan Güney Kore yapımı Squid Game dizisinde borca batmış çaresiz kişiler, gizemli bir örgütün hazırladığı platformlardaki çocuk oyunlarını oynayarak yüksek miktarlarda para kazanmak için birbirleriyle mücadele ediyor. Oyunların sonunda kaybedenler öldürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
çekik gözlülerin elinden gelecek dünyanın sonu
daha dün ilkokula giden kızım bu oyundan bahsetti ve kesinlikle izlememesi ve oynamamasını önerdim güzelce anlattım yanlışı doğruyu.tabi biz ebeveynler olarak üzerimizi düşeni yapsak bile her saniye yanlarında olamıyoruz.o yüzden Bence Türkiye cumhuriyetinin Başındakiler Bir önlem alıp Bu oyunun ve bu dizinin Türkiyede girişini Engellemeleri gerekiyor.Mesela ben yurtdışına gittiğimde E devlete giremiyordum bazı türk sitelerine giriş yapamıyordum Bence en mantıklısı yasaklanmalı..
Nerde Kötü Şeyler Varsa Oluşturup İnsanlara Aşılıyorlar Maalesef.
Geri Dön