SPOR

CANLI

Hurma: 'Kulübün üzerinden dozer geçmiş'

Trabzonspor Sportif Direktörü Sileyman Hurma, Rabotnicki maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Hurma: 'Kulübün üzerinden dozer geçmiş'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Rabotnicki ile deplasmanda oynanan ilk maçın ardından sert ifadeler kullandı.

TRT Spor'a konuşan Süleyman Hurma, istenilmezse hemen bırakabileceğini söylerken, "Talimatlar yukarıdan aşağıya doğru değil, aşağıdan yukarı veriliyor. Yanlış kişiyi dansa kaldırdılar. Kulübün üzerinden dozer geçmiş. Kimse Trabzonspor'dan büyük değil" dedi.

Süleyman Hurma, "Buradaki hiç kimsenin buraya saygısı kalmamış. Buradan 1999'da ayrıldığımda, burası dünyanın en saygın kulüplerinden bir tanesiydi. Bunu mutlaka geri alacağız. Ama Trabzonspor taraftarı bizi istemese, 'Bizim adımıza bir savaş verme' derse, 'Son 5-6 seneden memnunuz' diyorsalarsa yapabilecek bir şey yok. Her an bırakmaya hazırım. Ama kulübü geri getireceksek çok ciddi bir mücadele vermek zorundayız" dedi.

[Maçtan kareler-![Rabotnicki - Trabzonspor maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2123394/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/rabotnicki-trabzonspor-macindan-kareler-154941-myspor)

"Yanlış kişiyi dansa kaldırdılar"

"Burada en yüksek ego Trabzonspor kulübünündür" diyen Hurma, "Takım 5'e bölünmüş. Bir taraftar Fransızca konuşan oyuncular, diğer tarafta Almanca konuşan gurbetçiler, takım bölünmüş. Herkes buraya saygı göstermeli, herkes işini yapmalı, herkes kendi yerini düşünmek zorunda. Başkan kendi, sporcu kendi, aşçı kendi yerini düşünmek zorunda. Burada talimatlar yukarıdan aşağıya doğru değil, aşağıdan yukarı doğru veriliyor. Ben bu kulübün kongre üyesiyim. Trabzonspor'a emek vermiş bir kişi olarak söylüyorum, doğru kişi ben değilim, yanlış kişiyi dansa kaldırdılar" ifadelerini kullandı.

"Kulübün üstünden dozer geçmiş"

"Trabzonspor, taraftarına camiasına layık olmak için çalışıyor" ifadelerini kullanan Süleyman Hurma şöyle devam etti:

"Trabzonspor camiası diyorsa 'Sen kimsin, otur yerine', hiç düşünmem giderim. Ben bu kulübe para çalmaya gelmedim, hizmet etmeye geldim. Trabzonspor'da 3 ay daha fazla çalışıp para almak niyetinde değilim. Ben çalıştığım her yerde uzun süre çalıştım, hiçbir yerde birkaç günlüğüne çalışmadım. Ama kulübün üstünden dozer geçmiş. Çok net söylüyorum, bu dozerin geçişini görmemişsek, görmekte zorluk yaşıyorsak bir şey diyemem. Hiçkimsenin egosu Trabzonspor'un üstünde olamaz. Bazı şeyler de var, onları açıklayacağım, ben de saf değilim. Trabzonspor taraftarı çok ağır ithamlarda bulundular. Telefonumu kapatmak zorunda kaldım. Biz bin aileysek ben de onların bir çocuğuyum. Aile fertleri arasında uygunsuz sözler olmaz."

Yaşanan olaylardan sonra Trabzonspor taraftarı ve camiası ile eski tanıdığı başkanların sustuğunu kaydeden Süleyamn Hurma, "Hemen gidebilirim, bugüne kadar verdiğim emek de helal olsun. Hayatımın hiçbir bölümünde 2 ay daha fazla çalışmak için uğraşmadım. Ben buraya sportif direktör gibi geldim, sportif direktör gibi çalışacağım. Türkiye'de sportif direktör gibi çalışan 2-3 kişiden biriyim ve bu mesleğe saygınlık kazandırdım" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler