SPOR

CANLI

Süper Lig’in eski yıldızı Robinho’ya tecavüzden 9 yıl hapis cezası!

Milan Temyiz Mahkemesi yargıçları, dünya futbolunun yıldız isimleri arasında yer alan Sivasspor ve Başakşehir'in eski futbolcusu Robinho hakkındaki 'tecavüz' davasında kesin kararını verdi.

Süper Lig’in eski yıldızı Robinho’ya tecavüzden 9 yıl hapis cezası!

Milan Temyiz Mahkemesi, Brezilyalı futbolcu Robson de Souza (Robinho) ve arkadaşı Ricardo Falco'ya 2013 yılında Milano'da bir gece kulübünde genç bir kadının toplu tecavüzüne karıştıkları gerekçesiyle dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldığını doğruladı.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Milan Temyiz Mahkemesi Robinho'yu cinsel şiddetten dokuz yıl hapse mahkum etmişti. 2013 yılında 23 yaşında bir kadına taciz ettiği öğrenilen Robinho için son karar verildi.

La Repubblica gazetesine göre mahkeme, Robinho'nun taciz ettiği kadını "vahşice küçümsediğini ve aşağıladığını" ve "başından itibaren yetkililere yanlış bilgi verip soruşturmaları yanlış yönlendirmeye çalıştığını" iddia etti.

Robinho'nun ortağı Ricardo Falco'nun tecavüze karıştığı öğrenildi.

Her ikisi de genç kadına tazminat olarak 60 bin avro (73 bin dolar) ödemeye mahkum edildi.

Globo Sports televizyon kanalına açıklamalarda bulunan Robinho, "Umurumda değil, kız tamamen sarhoştu. Ne olduğunu hatırlamıyor." dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Tutucu bir kimse değilim. Hatta, geleneklere bağlı veya milliyetçi bir kimse de olduğum söylenemez. Ancak yine de bu içkili mekanlara gidenleri ve sonra şeffaflık bekleyenleri pek anlayamam. Alkol, uyuşturucu gibi maddelerle kafayı berrak düşünmeden uzaklaştırıp daha sonra akıldan, bilimden, felsefeden bahsetmek zor olur gibi. Aklın ve iradenin kontrolden çıkması zaten bu gibi istenmeyen durumlara yol açar. Aklî kudret için öncelikle onu korumak gerekir.
adam zaten memlekettinde ,istersen idam ver adamın umrundamı
Takım
O
Av
P
Geri Dön