Mynet Trend

         

Susa

Susa

Genel Bilgiler

UNESCO’ya göre Medina (Kuzey Afrika şehirlerinin eski Arap mahallelerine verilen isim), Arap-Müslümanların korsanlara ve denizden gelen her türlü tehlikeye maruz kalan kıyı kasabalarında uyguladıkları şehircilik anlayışını yansıtan dengeli bir arkeolojik sentez (bu kısım arkeologların uzmanlık alanı olduğundan yorumlamakta güçlük çektiğimizi belirtelim).

Buradaki Medina’lar, tüm Kuzey Afrika’daki en iyi muhafaza edilmiş Arap mahallelerinden biri, dini savaşçılar tarafından meydana getirilen The Ribat, Kasbah, surlar ve kale gibi çifte Ulu Cami Medina’nın çekirdek unsurlarından bazıları. Burada kurulan pazar yeri ve çarşısı şehrin kalbi gibi, kolayca birkaç saatinizi geçirebilirsiniz. Hediyelik eşya almak niyetindeyseniz sıkı bir pazarlık yapmaya hazırlıklı olun.

Şehrin görülmeye değer başka birçok mekanı var, ancak bu aşamada dikkati, buradaki plajlara vermek belki de daha mantıklı olacak. Burası hakkında yapılan yorumlar karıştırılabilir, ancak genel olarak şunu söylemek gerekir ki ; plaja bakan bir otelde (3 yıldızlı veya üstü varsayalım) rezervasyon yaptırırsanız hayal kırıklığına uğramanız çok zor.

Klasik tur paketleriyle bir varış noktası düşünürseniz orada kendinizden başka Kuzey ve Doğu Avrupa’dan gelen birçok turist bulacaksınız. Oteller burada şehirle iyi şekilde entegre olduğundan, bu konuda diğer meselelere göre daha az sorun yaşayacaksınız.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön