Mynet Trend

         

Taipei

Taipei

Genel Bilgiler

Unutulmuş Bir Doğu-Asya Metropol Kenti “Nereye gidiyorsun?

Unutulmuş Bir Doğu-Asya Metropol Kenti

“Nereye gidiyorsun? Tayland’a mı?” soruları, gezi rotası olarak Tayvan’ı seçenlerin çok sık duyduğu soru. Esasında bu durumun altında yatan neden politik durumlardır.

Tayvan, büyük bir turistik bölge, başkent Taipei ise eğlence dolu büyük bir şehir. Akşam pazarlarının etrafında dolanabilir ve tüm egzotik yiyeceklerin bütün çeşidiyle (eğer cesaretiniz varsa kötü kokulu soya peynirini (tofu) deneyebilirsiniz) birlikte ünlü baloncuklu çayı deneyebilirsiniz. Dünyanın en yüksek gökdelenlerinden olan Taipei 101 asansörüne çıkabilir ya da bölgenin diğer tarihi yüzü olan, Çin Cumhuriyeti Dönemi'ne ait tarihi görünüşteki yapıları keşfe çıkabilirsiniz.

Taipei, renkli bir şehir ve çevre ilçeleri hariç yaklaşık 2.6 milyon Tayvanlıya ev sahipliği yapıyor. Taipei, aynı coğrafyada bulunan, Şangay, Seul ya da Tokyo gibi benzerleri ile karşılaştırıldığında, buraya daha az miktarda turist geldiği fark edilmiş. Bu durumun sebebi, Tayvan’ın yakın tarihinde yaşadığı bazı olaylar olabilir. Çünkü Tayvan, sürekli olarak Çin ile soğuk savaş sürecini yaşamış bir ülke olmuş. Buna rağmen, kesin olmasa da Taipei, diğer Doğu Asya metropollerine göre, çok daha dinamik, egzotik ve sıcakkanlı bir metropol. Size bir sır verelim, turist yoğunluğunun azlığı, daha samimi bir yere geçerken uğramak için bir nedendir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön