YURTHABER

Tatvan Kız Teknik Ve Meslek Lisesi'nin Proje Başarısı

Tatvan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, tarih ve coğrafya dallarındaki projleriyle, 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda ön elemeleri geçerek

Tatvan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, tarih ve coğrafya dallarındaki projleriyle, 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda ön elemeleri geçerek bölge finallerine katılma hakkı kazandı.

Okul Müdürü Mahmut Bulduk, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nca (TÜBİTAK) düzenlenen 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na, 8 projeyle başvurduklarını söyledi.

Tarih ve coğrafya dallarındaki projeleriyle bölge finallerine katılma hakkı kazandıklarını ifade eden Bulduk, şöyle konuştu:

"Proje yarışmasına 3 tarih, 1 coğrafya, 1 psikoloji, 1 sosyoloji, 1 temel fizik olmak üzere toplam 8 projeyle başvurduk. Yapılan ön eleme sonucunda coğrafya ile tarih projelerimizle bölge finallerine katılacağız. Okulumuz geçen yıl 43.'sü düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda coğrafya alanında bölge birincisi ve üçüncüsü olup, Türkiye finalinde teşvik ödülü almıştık. Bu yıl da okulumuz aynı başarıyı göstererek, tarih ve coğrafya projeleriyle, ilçemizi ve ilimizi finalde en iyi şekilde temsil edecek."

Hedeflerinin iki dalda da bölge birincisi olup, Türkiye finallerine gitmek olduğunu ifade eden Bulduk, projesi bölge finallerine kalan öğrenciler Sunay Demirtaş, Ayşe Akbaş, Berivan Piral ve Tuğba Çavunmirza ile rehber öğretmenleri Alper Tarık Pekgüzel ve Onur Karagöz'ü tebrik etti.

Muhabir: Yunus Okur