Tazmanya canavarı geri mi döndü!

Neslinin tükendiğine inanılan bir hayvanın tekrar görüldüğünü söyleyen 8 ayrı ihbar, uzmanları hayvanın hayatta olup olmadığını düşünmeye itti.

Tazmanya canavarı geri mi döndü!

Avustralya'da neredeyse Loch Ness Canavarı statüsüne ulaşmış çizgili, keseli ve büyük bir etobur olan Tazmanya kaplanının son örneği 1936'da, esaret altındayken öldüğünde türün neslinin tükendiği düşünülmüştü. Fakat Avustralya hükümetinin yeni yayımladığı belgelere göre daha iki ay kadar önce hayvanın tekrar görüldüğü bildirildi.

189096-543149875

SON 3 YILDA 8 İHBAR GELDİ

Thylacine (keseli kurt) adı verilen tür, büyük bir kedi, tilki ve kurt melezine benziyordu. Sarımsı kahverengi kürkleri, güçlü çeneleri ve (tıpkı kangurular gibi) yavruları için keseleri vardı. Son üç yılda kaydedilen sekiz ihbardan biri şubat ayında Tazmanya adasını ziyaret eden ve yaratıklardan birini yolun karşısına geçerken gördüklerini söyleyen Batı Avustralyalı bir çiftten geldi.

İhbara göre hayvan “birkaç defa dönüp araca baktı” ve “12-15 saniye boyunca açık görüş alanındaydı." Arabadaki iki kişi de “gördükleri hayvanın bir Thylacine olduğundan yüzde 100 emindi." Ayrıca hayvanın sırtından aşağı doğru uzanan çizgileri olduğu kaydedildi.

hoı

ÇİZGİLİ KEDİ BENZERİ BİR YARATIK

Aynı ay yapılan başka bir ihbarda da uzaktaki sisin içinde ilerleyen ''çizgili kedi benzeri bir yaratıktan" bahsedildi. Görgü tanığı “Kırsal alanda çiftliklerde çalıştığım için birçok hayvanla karşılaşmaya alışkınım ama o gün Tazmanya'da gördüğüme benzer bir şeye hiç rastlamadım” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Nasıl olur hepsini öldürmüş olmamız lazımdı.
Malesef haklısınız
yok o değildir kedidir o kedi ;))
Demek ki 1 tanesi gözden kaçmış hemen öldürün kalmasın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler