Mynet Trend

         

Tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz en iyi vampir dizileri

Tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz en iyi vampir dizileri

Vampir dizilerinden hoşlanıyorsanız, size özel hazırladığımız son yılların en popüler, unutulmaz ve en iyi vampir dizileri listesinden kendinize uygun dizileri vakit kaybetmeden izleyebilirsiniz.

Fantastik diziler sevenlerin her zaman ayrı bir özen gösterdiği vampir dizileri geçmişten bugüne her zaman dikkat çeken yapımlar olmuştur. Çekim tekniklerinin gelişmesiyle kusursuz bir görselliğe sahip olan vampir dizileri, zaman zaman ekran karşısındakilere zor anlar yaşatmıştı. Karşınızda henüz izlemediyseniz bile en kısa zamanda başlamanızı tavsiye ettiğimiz en iyi vampir dizileri.

Vampir teması, fantastik film ve dizilerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Çoğu dizi direkt olarak vampirler ile alakalı olmasa da hikâyenin içerisinde yer alan vampirler ya da vampirlere yapılan gönderiler bile, fanatikleri heyecanlandırmaya yetiyor.

BLOOD

Blood
Kore vampir dizileri arasında kalitesini kanıtlayan Blood, klasikleşen Kore aşk dizilerinin içeriğini vampirlerin ve çeşitli yaratıkların bulunduğu fantastik bir evrende birleştiriyor. Hastanede karşılaşan ve aralarında büyük bir ilişki başlayan iki vampirin, birlikte gelişen aşk hikayesini anlatan Blood, romantizm, drama ve komediyi birlikte gösteriyor. Hastanede çalışan 2 vampirin hem insanlara yardım etmesini hem de hastanede yaşamak için ihtiyaçları olan kanı karşılamasını konu alan dizi, ilgi çekici senaryosu ile romantik vampir dizileri arasında yer alıyor. Başrollerinde Derek Chouinard, Ku Hye-Sun ve Ahn Jae-Hyun gibi profesyonel isimlerin yer aldığı dizi, 2015 yılında yayınlandı. Tek sezondan ve toplamda 20 bölümden oluşan dizi, yenilenen görüntü kalitesi ile Netflix üzerinden de izlenebiliyor.

BUFFY THE VAMPIRE SLAYER

Buffy The Vampire Slayer
Çevresindeki herkesin yaşadığı hayata imrendiği Buffy Summers, amigo kızların başıdır ve okulun basketbol takımının kaptanı ile çıkmaktadır. Okuldan arta kalan zamanlarını ise genellikle arkadaşları ile alışverişte ya da eğlenerek geçirmektedir.

Bu kadar kusursuz bir hayat yaşamasına rağmen Buffy’nin hayatına Merrick adlı gizemli bir adamın girmesi ile hayatı bir anda değişecektir. Buffy’ye vampirler ve insanlar arasındaki savaşı bitirecek seçilmiş kişinin kendisi olduğunu söyleyen Merrick, Buffy’nin hayatının temelinden değişmesine neden olacaktır. Her ne kadar başlarda Merrick’e inanmamış olsa da Buffy, çevresinde gelişen olayları gördükçe inanmaya başlar. Hayatı geri dönemez şekilde değişen Buffy’nin çevresinde ise tehlikenin farkında olan Pike’den başka kimse kalmamıştır. 1997 yılında televizyona yayınlanmaya başlayan Buffy The Vampire Slayer, 2003 yılında 7. sezonu ile final verdi. IMDb’den aldığı 8,2’lik yüksek puan ile Buffy The Vampire Slayer günümüzde de popülerliği devam eden vampir dizilerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Siz de günümüzde klasikleşen ve kaliteli içeriği ile milyonların beğenisini kazanmış bir vampir dizisi arıyorsanız, Buffy The Vampire Slayer tam size göre.

CASTLEVANİA

Castlevania
En iyi vampir dizileri listemizin 2. sırasında da Netflix tarafından ekranlar ile buluşturulan Castlevania dizisi, aynı adı taşıyan Japon video oyun serisinden uyarlandı. 2017 yılında Netflix vampir dizileri arasına katılan Castlevania, Japon animelerinden esinlenilerek seyirciler ile buluşturuldu. Profesyonel anime sanatçıları tarafından çekimleri tamamlanan Castlevania, anime sever kişiler tarafından da büyük bir ilgi ile izleniyor. 3. sezonu ile çekimlerine devam edilen dizinin ana temasında ise eşinin büyücülük ile suçlanarak yakılması ile tüm Wallachia halkına nefret besleyen Kont Dracula’nın hikayesini izliyoruz. Eşinin intikamı için yemin eden ve eşinin yakılmasından sorumlu olan topluma savaş açan Dracula, kendine tamamen iblislerden oluşan bir ordu kurar. Ordusu ile tüm ülkeyi ele geçiren Dracula, halkın tüm hayatlarını korku içerisinde geçirmesini sağlar. Dracula’ya karşı savaşan tek kişi ise halkı tarafından dışlanan canavar avcısı Travor Belmont’dur.

PENNY DREADFUL

Penny Dreadful
Alışılmış vampir dizilerinden farklı olarak Viktorya döneminde geçen hikayesi ile karanlık sokaklarda yaşanan tüm gizemli olayları konu alan Penny Dreadful dizisi, aklınıza gelebilecek çoğu fantastik içeriği birlikte sunuyor. Dorian Gray’den Dracula’ya Frankenstein’den kurt adamlara kadar farklı birçok yaratığın anlatıldığı dizide, korku filmlerinin klasikleşen tüm karakterlerini bir arada görüyoruz. Penny Dreadful’un başrollerinde ise Josh Hartnett, Eva Green ve Timothy Dalton gibi profesyonel isimleri görüyoruz. Penny Dreadful 2014 yılında ekranlardaki yerini aldıktan 3 sezon sonra, 2016 yılında final sezonunu yayınladı. Henüz yakın tarihlerde yayınlanmış olsa da dizinin ilgi çekici içeriği ve farklı karakterleri bir arada izleyiciye sunması, dizinin milyonları geçen hayran kitlelerini kendine bağlamasını sağlıyor. Siz de soğuk kış günlerinde Penny Dreadful’un fantastik dünyasına kendinizi kaptırarak farklı ırklar arasında geçen savaşa ve ırklara şahit olabilirsiniz.

THE ORIGINALS

The Originals
The Vampire Diaries dizisinin Spin-off çalışması olarak karşımıza çıkan The Originals dizisi, ilk vampir ırkı ve Kökenler arasındaki çatışmayı ekrana getiriyor. The Vampire Diaries’de geçen olayların ve evrenin geçmişi hakkında çeşitli detaylar içeren dizi, 2013 yılında yayına başladıktan sonra 5 sezon boyunca ekranlarda kalarak 2018 yılında sezon finalini gerçekleştirdi.

Genç vampir dizileri içinde oldukça farklı bir yere sahip olan The Originals, The Vampire Diaries hayranları için vazgeçilmez dizilerden bir tanesidir. Dizinin ana konusunda ise Köken kardeş vampirlerin babaları yüzünden terk etmek zorunda kaldıkları New Orleans’a tekrar dönmelerini ve burada yaşadıkları zorlukları görüyoruz. Şehrin asıl kurucuları olan köken vampirler, terk ettikleri şehirde yönetimi ele alan Marcel’e karşı savaşmak zorundadırlar. Bu yolda başlarından geçen tüm olaylar, dizinin sürükleyici havasını destekliyor.

THE VAMPIRE DIARIES

The Vampire Diaries
8 sezonluk hikayesi ile uzun soluklu vampir kurt adam dizileri arayan kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan The Vampire Diaries, Mystic Falls’da geçen gizemli yaratıklarla dolu bir kasabanın hikayesini anlatıyor. Vampirlerden kurt adamlarda, cadılardan ruh çağıran büyücülere kadar tüm yaratıkların yaşadığı Mystic Falls’da başınıza her türlü bela gelebilir.

Dizinin ana konusu ise kısa süre önce ailesini kaybeden Elena ve kardeşinin, Mystic Falls’da yaşayan teyzelerinin yanında yaşamaya başlaması ile başlıyor. Dışarıdan oldukça sakin görünen kasabada Elena ve kardeşi sıradan bir hayat yaşayacaklarını düşünürken, işler hiç de beklendiği gibi gelişmeyecektir. Stefan’ın Mystic Falls’a dönmesi ile birlikte dizide başlayan aksiyon ve gerilim ise 8 sezon boyunca devam ediyor.

İyi ve kötü arasında gerçekleşen savaşta Stefan ve Damon adlı 2 kardeş vampiri karşı karşıya görüyoruz. Bu 2 kardeşin arasında kalan Elena ise dengeyi korumaya çalışıyor. 2009 yılında televizyonda yayınlanmaya başlayan dizinin son bölümü ise 2017 yılında yayınlandı. Sürükleyici senaryosu ve vampirler ile insanlar arasında geçen aşk hikayeleri ile The Vampire Diaries, romantik vampir dizileri arasından oldukça çekici bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Dizi, ABD’de yayınlandığı süre boyunca kırdığı çeşitli reyting rekorları ile de kalitesini yansıtıyor.

TRUE BLOOD

True Blood
Charlaine Harris'in Sookie Stackhouse Serisi veya Güney Vampirleri Serisi olarak bilinen kitap serisinden televizyona uyarlandı. Vampir draması yayına girdiği dönem büyük sükse yaratmıştı. Final yapmasına rağmen popülerliğini koruyan True Blood dizisi vampir dizileri arasında hep en iyilerden biri olarak gösterilir. Sookie Stackhouse rolüyle Altın Küre Ödülü'ne layık görülen Anna Paquin, telepatik güçlere sahip ama Bon temps kasabasında büyükannesi ve erkek kardeşi ile yaşayan sıradan bir garsondur. Kendi halinde küçük kasabalarına yerleşmeye gelen 174 yaşındaki vampir Bill Compton hem Sookie'nin hem de çevresindekilerin hayatını baştan aşağıya değiştirecektir...

VAMPIRES

Vampires
2020 yılında televizyon ile buluşan Vampires, yeni vampir dizileri arasında korku dolu senaryosu ile oldukça beğeni topluyor. Fantastik bir evrende geçen hikayede, genç bir kızın yarı vampir kanı taşıdığını fark etmesi ve bunun üzerine hayatında gelişen tüm olayları görüyoruz. Yeni keşfetmeye başladığı tüm yetenekleri ve bu yetenekleri kullanmayı öğrenme çalışmalarının yanı sıra kızın vampir olduğunu öğrenmesi ile birlikte onu aralarına almaya çalışırlar. Benjamin Dupas’ın yönetmenliğini yaptığı dizinin baş rollerinde ise Oulaya Amamra ve Kate Moran’ı görüyoruz.

VAN HELSING

Van Helsing
Vanessa Helsing’in vampirlere karşı savaşını konu alan Van Helsing, 2016 yılında Netflix’de yayınlanmaya başladı. Netflix vampir dizileri arasında ilgi çekici içeriği ile en popüler seçenekler arasında yer alan Van Helsing’in çekimleri de devam ediyor. 4 sezonu yayınlanan dizinin her sezonu ise 11 bölümden oluşuyor.

Dizinin konusu ise Vanessa Helsing’in vampirlere karşı olan savaşını anlatıyor. Vanessa Helsing, bir gece rüyasında vampirlerin dünyayı istila edeceğini görür. Bu istilaya karşı insanlığı korumayı kendine görev edinen genç kadın, tüm vampirlere karşı savaş açar ve kendini eğitmeye başlar. Dizinin tüm senaryosu da bu genç kadının hayat mücadelesini ve vampirlere karşı olan savaşını anlatıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
en iyisi the originals tabiki, devam diziside çıktı bu arada
Geri Dön