TRT 1'in yeni dizisi Hay Sultan'ın oyuncu kadrosu belli oldu! Çetin Tekindor hangi rolde oynayacak?

Yakında TRT 1’de izleyicisi ile buluşacak olan Hay Sultan, Abdülkadir Geylani’nin hayatını anlatacak. İslam tarihinin önemli isimlerden biri olan tasavvuf âlimi Abdülkadir Geylani, usta oyuncu Çetin Tekindor tarafından canlandırılacak.

TRT 1'in yeni dizisi Hay Sultan'ın oyuncu kadrosu belli oldu! Çetin Tekindor hangi rolde oynayacak?

Toplumsal meselelerle yakından ilgilenen ve konumunu önemseyen her olaya dahil olup barış çağrısı yapan Geylani’nin hikayesi seyirciyi derinden etkileyecek. Yapımcılığı Emre Konuk’a ait olan dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci otururken senaryo ise İsa Yıldız imzası taşıyor.

Çekimleri geçtiğimiz gün başlayan Hay Sultan tarikat hırkasının miskinlere değil alimlere yakıştığını, dervişlerin hurafelerle değil bizatihi hayatın gerçeklerini kabul ederek yaşadığını ve ilimleri ile medeniyetleri şekillendirdiklerini anlatacak.

haysultan1-hORG

Duayen oyuncu Çetin Tekindor’un yanı sıra Hay Sultan’ın oyuncu kadrosu önemli isimlerden oluşuyor. Dizide; Eşref’e Kerem Arslanoğlu, Mansur’a Kevork Malikyan, Sofya’ya Gülper Özdemir ve Molla Faysal’a ise Cemal Toktaş canlandıracak.

Geylani Hazretlerinin, tasavvufa ulaşma yolunda yaptığı mihmandarlığın anlatıldığı Hay Sultan yakında TRT 1’de.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
yakışır abime
çok iyiiii beeeeeee
TRT1 in Osmanlı türü dizileri artık cıvığını çıkardı, kahramanlıklar bazen abartılı,Yavuzun kardeşini katlettirip cenazesinde imamlık yapması ve ağlaması ne kadar büyük hata, doğru diyorsanız o zaman bizim liderlerde oğlunun boğazına yapışsın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler