Trump G-7 zirvesinin kendi tesislerinde yapılmayacağını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2020'de ABD'de düzenlenecek G-7 Zirvesi'nin Miami'deki kendi otelinde yapılmasından vazgeçtiğini duyurdu.

Trump G-7 zirvesinin kendi tesislerinde yapılmayacağını açıkladı

ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, medyanın ve Demokratların, bu konunun gereksiz yere fazlasıyla üstüne gittiğini savunarak, "Artık Miami'deki Trump National Doral'ı 2020'de yapılacak G-7 Zirvesi için düşünmüyoruz. Camp David de dahil derhal yeni yerler aramaya başladık." ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğünü vekaleten yürüten Mick Mulvaney, Beyaz Saray'da cuma günü düzenlediği basın toplantısında, ABD'de 10-12 Haziran 2020 tarihlerinde düzenlenecek G-7 Zirvesi'nin Trump'ın Miami'deki otelinde yapılacağını bildirmişti.

Söz konusu karar, Amerikan kamuoyunda ve medyasında geniş yankı bulmuş ve etik kurallara uymadığı iddiasıyla tartışılmıştı.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Billaha ruj hastası bu.Bi hocaya falan okutmak lazım bunu.Uğrak olmuş bu.
Adamın renge bak portakal gibi o dudaklar da hep büzük.Sevimsiz şey.
şuana biri uygun dille anlatsın tweettır,da yaptıgı her ne varsa tümü zamanın içinde bir lider olarak emekleri kelamları yutulan tuzak,tweettırda yaptıgınız sözler söyleşileri siz sanıyormusunuzki ilerideki nesillerinize iletilecek görülecek devlet yada millet sosyal saha olarak söyledikleriniz aktarılacakmı sanıyorsunuz vallahi aldanıyorsunuz.tweettır bu konuda kelamlarınıza tuzak twettırı kullanmayın.nezaman kullanın biliyormusunuz yazdıgını yeniden düzenleme geldiyinde sistemine bundan sonraki yazışmalarınız dışa göze kaderde kaderinde gözlere düşüp girecek.148
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler